Kui palju maksab majaehitus?

Sise- ja välistööd, remondinõuanded, ehitustooted ja -teenused

Kui palju maksab majaehitus?

PostitusPostitas vello36 » Neljapäev Nov 20, 2014 03:53

Kui palju oleks ühe väikese maja hind tänasel päeval? Kui laseks ehitada ehitusfirmal ja millest see hind koosneb? No ütleme 100m2 maja. Materjalid sellised keskmise kallidusega, mitte mingi marmor ja väärispuit...

Eriti olen huvitatud infost, kes hiljaaegu lasknud ehitada või ise ehitanud maja.
vello36
 

Re: Kui palju maksab majaehitus?

PostitusPostitas Külaline » Neljapäev Nov 20, 2014 15:31

Pangad arvestavad ehituse maksumuseks 1000euri/m2 ehk siis 100m2 maja peaks olema 100 000euri. Krundi hind tuleb juurde ja ehituse hinna sisse ei arvutata mööblit ega muud sisustust, sh kodutehnikat.

Mind huvitab ka, et mis on reaalselt praegu maja hind? Ja just viimastel aastatel. Võiks ära mainida, ka et kas tegu oli kivimaja või puitmajaga.

Kuskilt lugesin, et paar aastat vana maja on odavam osta kui uus lasta ehitada - kui tõene see väide on?
Külaline
 

Re: Kui palju maksab majaehitus?

PostitusPostitas vana maja omanik » Neljapäev Nov 20, 2014 18:17

Üsna värske maja omanikuna (ostsime vana maja) ja ehitaja abikaasana ütlen, et ise teha on kindlasti odavam ja lihtsam, kui vana korda tegema hakata. Aga seda juhul, kui omad tutvusi ehitusmaterjalide maaletoojate seas.

Tahtsime pangalt laenu uue maja ehitamiseks, kuid selle jutuga saadeti meid pehmelt öeldes pikalt ja anti mõista et saaksid meile laenu anda olemasoleva elamiskõlbliku maja jaoks.

Uue maja ehitamiseks oli meil peensusteni tehtud projekt (vundamendist tapeedini), mille järgi oleks maja ehitus (aerocist) pluss krunt maksma läinud 82 000 eurot.
Pangast isegi arvati, et see on täitsa reaalne summa, kuid põhimõtte pärast ei anta meile laenu selleks. Mis saab siis kui juhtub mõni õnnetus või jääme tööst ilma. Järjekordne tühi või pooliku majaga krunt? Neid pidi meie väikeses eestis juba küll ja rohkem veel olema.
vana maja omanik
 

Re: Kui palju maksab majaehitus?

PostitusPostitas Külaline » Neljapäev Nov 20, 2014 20:47

Ehitades hetkel ise maja, võin öelda, et ise tehes on:
odavam - tööjõukulu osa on ehitusfirmadel väga suur;
kvaliteetsem - naljalt ei peida oma äpardusi kiirelt kipsi taha;
aeganõudvam - kaks inimest koos töötades ajaliselt sama, kui kolm inimest eraldi;
Hiljem on maja hallata palju-palju lihtsam.

Ehitusmaterjalide hinnad on tänapäeval kõik saadaval. Maja ehitus tagab piisava käibe, et poodide projektimüügist veerand hinda alla kaubelda.
Rahakulu on aga kaks korda suurem, kui täpselt tapeedini arvestatud projekt. Umbkaudu arvestatud maksumus tuleb korrutada kolmega...

P.S.Ja keskmist maja pole olemas.
Külaline
 

Re: Kui palju maksab majaehitus?

PostitusPostitas Külaline » Reede Nov 21, 2014 09:12

vana maja omanik kirjutas:
Uue maja ehitamiseks oli meil peensusteni tehtud projekt (vundamendist tapeedini), mille järgi oleks maja ehitus (aerocist) pluss krunt maksma läinud 82 000 eurot.


Kas oleks võimalik seda tulevaste majaehitajatega jagada - ma usun, et sellisest projektist oleks väga palju kasu nö nullistalustajatele.
Külaline
 

Re: Kui palju maksab majaehitus?

PostitusPostitas lisaks omalt poolt » Laupäev Nov 22, 2014 10:47

üks asi on, et mis maksab ehitamine ja materjalid maja valmimiseni. teine see, et kui palju maksab maja ehitus+ kasutamine näiteks 20 a perspektiivis. seda soovitaks planeerimisel mitte ära unustada
lisaks omalt poolt
 

Re: Kui palju maksab majaehitus?

PostitusPostitas хозяин » Pühapäev Nov 23, 2014 12:51

Esimese asjana peaks teemaalgataja endalt küsima: kas maja tuleb selline nagu hädapärast vaja või selline, nagu tegelikult tahad? Ja muidugi kas tahtmise jaoks ka raha jätkub :D

Ehitusmaterjalide puhul peab jätkuvalt paika, et kvaliteet tavaliselt maksab ja küllaltki sageli põhjusega. Samas on mõni pealtnäha hinnaline materjal oluliselt pikema elueaga. Põhimõtteliselt on küllaltki tavalistest materjalidest võimalik ehitada maja, mis kestab ilma erilise renoveerimiseta 500+ aastat (tõenäoliselt väikeplokk või keraamiline tellis ja kivikatus); samuti on võimalik ehitada puitkarkassile "vatist ja tatist" maja, mis on tõenäoliselt majaehitaja eluea lõpus enamvähem täielikult amortiseerunud. See on rohkem maitse ja vajaduse küsimus.

Ruutmeetri hind sõltub ka sellest, kas ja kui palju on eluruumidega ühe katuse all abiruume. Kui jutt käib 100m2 majakesest, siis seal vist garaaž vms multifunktsionaalne töö- või laoruum on eemal ja eraldi. Abiruume pole ju mõtet viimase piirini üles vuntsida, samuti võib mõni abiruumidest vabalt olla kütteta ja see kõik vähendab ruutmeetri keskmist ehitusmaksumust.. Aga üldiselt võib hetkel 1000 eurot ruutmeetri kohta orientiiriks võtta küll. Ekstravagantsused panevad hinnale juurde, koonerdamine võtab hinnast ehk õige pisut maha - nagu ikka.
хозяин
 
Postitusi: 4
Liitunud: Laupäev Nov 15, 2014 21:44

Re: Kui palju maksab majaehitus?

PostitusPostitas külaline » Pühapäev Nov 23, 2014 17:58

Tere!

Olen ise ehitanud endale maja.See toimud veel nõukogude korra viljastavates tingimustes ja seetõttu ma pregusest hinnast ei tea rääkida. Aga on vee teisi aspekte mida peaks maja ehitamise juures arvestama:

Kui Sa ise ehitad maja siis tuleb see kindlasti odavam kui ehitusfirmalt tellituna. Kui ise ehitades pead arvestama et Sul ei jää aega pere jaoks. Töötad 8 tundi põhitöökohal ning siis paned teise 8 maja ehitusel järele-ja siis puhkad ülejäänud 8 tundi. Nii jääb majaehituse perioodil üsna vähe aega perele...
Teine probleem millele peaks mõtlema on kui suurt maja ehitada? Kui lapsed on väiksed siis on majas elanikke piisavaltaga lapsed kasvavad suureks ja siis olete suures majas abikaasaga kahekesi...
Kolmas probleem on kui palju on majas treppe? Minu majas on 33 trepiastet Nüüd kirun et kes küll neid treppe nii palju ehitas...
külaline
 

Re: Kui palju maksab majaehitus?

PostitusPostitas optimist » Pühapäev Nov 23, 2014 19:51

Vene ajal oli majaehitamine üpris lihtne, kui oli majas oskaja peremees, paar vanemas teismelise eas poega, paar sugulast talgute juhuksja üks pereliikmetest pidi olema veoautojuht (fiskarsiga) või sai kasutada traktorit. Praakplokke vedeles kõikjal, kodus parandasid need seguga ära, kastilaudadest sai sisemine sein ehk must sein. Mina (olen 77) tegin peale ahjude ja elektri kõik ise, 5 aastaga oli 4-toaline maja valmis, palgast ja preemiatest sai makstud. Viinapudeli eest võisid juba kümmekond lauda saada.Milleks selline jutt? Aga sellepärast, et iga ehitamine nõuab väga palju nutikust ja kombineerimist. Peamine on anda majale elementaarne soojapidavas (turbatäitega) ja väline ilu. Aed ümber ja viljapuud-põõsad! Tahtmist peab väga palju olema.
optimist
 

Re: Kui palju maksab majaehitus?

PostitusPostitas Külaline » Esmaspäev Nov 24, 2014 12:51

Maja hinda mõjutavad väga paljud asjad. Kas maja on 1 või 1,5 kordne. Ühekordse maja 100 m2 hind on 1,5 kordsest 20-30% kallim.
Mis materjalist maja ehitatakse? Mis plaanitav energia märgis? miinimum on C märgis mis pm tähendab 3x klaasiga aknaid ja soojustagastusega ventilatsioon( ilmselt oleks siis mõistlik maasoojuspump ka juba paigaldada).
Lisaks projektid ja mõõdistamised.

Üldist hinda on raske pakkuda aga isetegemine on soodsam ja ehitaja palkamisesega lähevad kulud 40-50% kallimaks.
Külaline
 


Mine Ehitus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 9 külalist