Kui palju maksab majaehitus?

Sise- ja välistööd, remondinõuanded, ehitustooted ja -teenused

Re: Kui palju maksab majaehitus?

PostitusPostitas Karli Gustav » Esmaspäev Nov 24, 2014 22:05

100m2 netopinnaga ehk siis (a`la 10*13m) majakarp 12000€
sisaldab vundament, soojustus 30cm mineraalvill, puitkarkass
katus, korsten,soojustatud betoonpõrand, aknad 3x selektiiv7 kambriga profiil.tehnovõrk- torustik. laudfasaad ja korralik tuuletõkkeplaat
Teine 12000 läheb sisetööd . Puit või kips sisustus, elekter,
maakütte isepaigaldades 7-8000 (NB! õigesti dimensioneeritult) inverterpumbaga +2000€
ahi korralik 4tonni kaaluga (koos tööga 4000€) korsten 500-800 kivihind +samapalju töö
pottsepp peab olema litsenseeritu.
kokkuvõtvalt 25kilo maja ilma kütteta.
maja koos maaküttega 40 kilo.
3000€ soojustagastusega vent süsteem
10% mõjutab hinda transpordi kaugus. -majakaal koos vundamendi ära ja tagastäitega ligi 400 tonni. veoautol 1€ km. tavaveok 10-12 tonni korraga peale. Arvutage ise!

see hind on ilma vintskappide ja muu debiisuseta, elamispinnaks 1 korrus. võimalusega ehitada välja teine korrus
Teine 40000 tuleks arvestada professionaalse töö maksumuseks, 3 meest objektil, 6 kuud ehitusaeg, 4000 töötundi.
80 000 saame kaubale! ametlikult ... mustalt ligi 20 000 odavamalt.
See hind on viilkatusega majal. iga "debiilsus", "huvitav planeering" või mingi analoogne lollus lisab 20% töötunde+ 10% materjali kulu.
kirjavigade piidrid - andke nüüd tuld :P
Karli Gustav

PostitusPostitas Külaline » Teisipäev Nov 25, 2014 00:16

Karli Gustav kirjutas:100m2 netopinnaga ehk siis (a`la 10*13m) majakarp 12000€
sisaldab vundament, soojustus 30cm mineraalvill, puitkarkass
katus, korsten,soojustatud betoonpõrand, aknad 3x selektiiv7 kambriga profiil.tehnovõrk- torustik. laudfasaad ja korralik tuuletõkkeplaat
Teine 12000 läheb sisetööd . Puit või kips sisustus, elekter,
maakütte isepaigaldades 7-8000 (NB! õigesti dimensioneeritult) inverterpumbaga +2000€
ahi korralik 4tonni kaaluga (koos tööga 4000€) korsten 500-800 kivihind +samapalju töö
pottsepp peab olema litsenseeritu.
kokkuvõtvalt 25kilo maja ilma kütteta.
maja koos maaküttega 40 kilo.
3000€ soojustagastusega vent süsteem
10% mõjutab hinda transpordi kaugus. -majakaal koos vundamendi ära ja tagastäitega ligi 400 tonni. veoautol 1€ km. tavaveok 10-12 tonni korraga peale. Arvutage ise!

see hind on ilma vintskappide ja muu debiisuseta, elamispinnaks 1 korrus. võimalusega ehitada välja teine korrus

Teine 40000 tuleks arvestada professionaalse töö maksumuseks, 3 meest objektil, 6 kuud ehitusaeg, 4000 töötundi.
80 000 saame kaubale! ametlikult ... mustalt ligi 20 000 odavamalt.
See hind on viilkatusega majal. iga "debiilsus", "huvitav planeering" või mingi analoogne lollus lisab 20% töötunde+ 10% materjali kulu.
kirjavigade piidrid - andke nüüd tuld :P

Mind väga huvitab kuidas on võimalik ehitada majakarp kinni kasutades materjale mis maksavad kokku 12000 eur (100m2 maja )
Minu arusaam hindadest oleks sellised.
Katusekate 160 m2 1300 eur (plekk) lisanduvad roovid, aluskatted, vihmveerennid, lumetõkked, katuseredel
voodrilaud 150 m2 1000 eur värvitud 1800 eur
tuulekastilaud 400-450 jm 450 eur
Välisuks 300 eur tk terassiuks 500 eur, aknad 1200 eur 7 tk 3x pakett aknad
soojustus 300 mm kivivill 3000 eur ja klaasvill 2000-2500 eur
karkass 9 m3 materjali 1500-2000 eur soovitavalt kalibreeritud
tuuletõkke plaat 7 eur tk 300 eur
Kinnitustarvikud 500-1000 eur
See teeb kokku ca 10000 eur ja vundamendi jaoks jääb 2000 eur? ainult vundamendi soojustus maksab min 1500 eur(200 mm)
Lisanduvad müürikivid, segud, armeeringud, täited,küttetorud,vee ja kanalisatsiooni torud
Külaline

PostitusPostitas Külaline » Teisipäev Nov 25, 2014 09:40

Maja veel päris valmis pole, aga lõpphinnaks kujuneb ca 550 eur/m2. Majal kogupinda 220 ruutu (1,5-kordne), sein Aeroc, välisvooder Aseri tellis, puitaknad, kivikatus, graanulküte, suur terrass ja hoovis omajagu ka kiviparketti (üle 100 m2). Kuna omale ehitatud, siis ikka võimalikult kvaliteetselt. Vundament üksi maksis üle 20 000 euri (teatud eripärade tõttu oli töö- ja materjalimahukam kui tavaoludes). Ei ole kasutatud ehitusettevõtet, ehitatud ise ja sõprade abiga. Ehitusfirma hind sellele majale staadiumis "võtmed kätte" oleks olnud ca 1000 - 1200 eur/m2 ilma käibeta.
Külaline

PostitusPostitas Karli Gustav » Teisipäev Nov 25, 2014 14:17

Saab ikka, sest sa arvestad kivivill 3000+ klaasvill 2500. aga jutt käib 1korrusest mitte 1,5. et ainult alumine korrus 100m2. ja siinna läheb 700m2 villa, ehk siis 130 pakki, ehk siis 20€pakk ja seega 2500€. Kui võtad maha oma liigselt arvestatud villaraha, saadki 12000€ hakkama. välisuks 240. kinnitusvahendid 1000€. puitu kokku 12 tihu. saekaatrihinnaga 160-170€ tihu+km. tuuletõke 600€ fasaadilaud värvitud 1500€. KUI maksad kõigile niipalju kui küsitakse, saab ehitada ka väga kallilt.
Karli Gustav

PostitusPostitas Külaline » Teisipäev Nov 25, 2014 14:50

Karli Gustav kirjutas:Saab ikka, sest sa arvestad kivivill 3000+ klaasvill 2500. aga jutt käib 1korrusest mitte 1,5. et ainult alumine korrus 100m2. ja siinna läheb 700m2 villa, ehk siis 130 pakki, ehk siis 20€pakk ja seega 2500€. Kui võtad maha oma liigselt arvestatud villaraha, saadki 12000€ hakkama. välisuks 240. kinnitusvahendid 1000€. puitu kokku 12 tihu. saekaatrihinnaga 160-170€ tihu+km. tuuletõke 600€ fasaadilaud värvitud 1500€. KUI maksad kõigile niipalju kui küsitakse, saab ehitada ka väga kallilt.

Jutt oligi 1 korruselisest majast. et saada 100m2 puhast pinda peab olema vundament 130 m2 ja villa kulu on ca 800 m2 .
Kuna sa eelnevalt kirjutasid ka et teisele korrusele on võimalik ka ehitada tuleb katuse pinda 190 m2 mis lisab veel hinda.
160 eur tm ei saa kuskilt kalibreeritud materjali ja kalibreerimata materjalist ei soovita ma ehitada.
Välisukse saab ka 150-200 euroga ( plekist hiinlase) mille paari aasta jooksul välja vahetad.
Mina isiklikult saan ehituspoe kettidest kuni 40 % allahindlust ja ma ei arva et ma kallilt ehitan.
Külaline

PostitusPostitas Argo » Teisipäev Nov 25, 2014 15:37

Ehitan hetkel 72m2 maja ning kogemus üsna värskena veel kogunemas, kuid lõpp kohe lähedal. Esmalt märgin kohe ära, et nõustun eelkõnelejaga - enne ehitamist peab endale esimese asjana selgeks tegema, kui palju sa reaalselt ruumi vajad ja kasutad ning tuleb leida selle põhjal optimum. Lossid on ilusad silmale, kuid kui pead oma taskust maksma selle ülalpidamise eest, siis enam nii ilus ei ole asi. Minu skeem oli lihtne - mul peres 2 last, kellest üks varsti täisealine ning lahkumas kodust, mistõttu oli üsna selge, et 72m2 on täitsa piisav meie pere jaoks ja suurema jaoks pole lihtsalt vajadust ega tegelikult ka rahalist võimalust. Abihooned on krundil olemas ja eluruumid on seeläbi täitsa piisava suurusega.
Paljudele arvamustele vastukaaluks saan öelda, et minul ehitamas firma, kelle kulu minu hinnangul ei aja asja pilvedesse, vaid mu enda kalkulatsioonide ja arvestuste põhjal tegelikult säästab mulle pigem. Üsna kummaline avaldus kindlasti, kuid peale pikemat kalkuleerimist ja analüüsi, leidsin, et kogu rahalise külje kõrval on ka immateriaalne pool, mille eest ma ise tehes nö "maksan" rohkem. Näiteks: läbi tööjõu tellimise saan teenida edasi normaalses tempos raha, keskenduda perele ning olla oma tavalises rutiinis ja seeläbi kompenseerida võimaliku rahakao enda produktiivsuse püsimise arvelt, rääkimata sellest, et firma omab kindlasti suuremat kompetentsi, kui just keegi indiviid ei ole oma ala tõeline meister ja absoluutselt kõike ehitusest ei tea. Rääkides rahadest, siis ise tegemine vs tellimise vahe tuli ca 6000€, ilmselgelt tellimine on kallim, kuid nüüd peaks igaüks ise kalkuleerima neid "fikseerimata hindadega" immateriaalseid kulusid ja mõtlema, kuidas kellelgi endal odavam tuleks. Minu laenu tingimustel maksan iga kuu 33€ selle nö luksuse eest küll rohkem, kuid sisse kolin sisuliselt 1a jooksul peale ehituse algust ja olematu stressiga, kui võrrelda ise ehitajatega, mis õigustab minu silmis selle 33€ kuhjaga. Eks see sõltub, kuidas vaadata ja kellel mis seisukord pangas/enda rahadega, kuid minul ta nii on. Minu töökohal on palk tulemustega otseses seoses, ehk siis ise ehitamine ajaks mu rahaliselt auku, samas inimestel, kel põhipalk, võivad vast endale märksa rohkem lubada ise ehitamist.
Eelarvest rääkides, siis mul tuli ta natukene alla 1000€/m2, ehk siis see peaks igati adekvaatne olema. Mingit luksust ei tule ja tegemist ühekordse majaga, samas selle hinna sees ka juba siseviimistlus ja santehnika. Kokkuvõttes arvan, et mul on päris hea diil ning soovitan julgemalt uurida maad ning tegema ka selliseid analüüse/kalkulatsioone, mis ei hõlma ainult käega katsutavaid kuulusid. Päeva lõpuks, kui palju sest majast kasu on, kui olete läbi põlenud/kurnatud/emotsioonitu ja halvimal juhul ka stressi tõttu perest ilma, kuna tahtsite säästa raha?!
Argo

PostitusPostitas Karli Gustav » Kolmapäev Nov 26, 2014 02:04

kalibreeritud materjal jah 160 +km. ikkagi villa läheb 720 m2 ja seda arvestatult nii et puidu pinda pole maha võetud, villal kadu ei teki kui osad villa panna, ja arvestatud on ka villa kokkupressimisega 1cm jagu ehk siis reaalselt pakist 100 mm villast saad 5,5 m2.
eks rahabossid saavad arvestada iga materjaliga vähemalt 10 % üle. plaatimisel ja teistel väiksepinnalistel töödel on see optimaalne.
http://katelapuit.ee/Kuivatatud-saemate ... innad.html
Karli Gustav

PostitusPostitas Külaline » Kolmapäev Nov 26, 2014 10:04

Karli Gustav kirjutas:kalibreeritud materjal jah 160 +km. ikkagi villa läheb 720 m2 ja seda arvestatult nii et puidu pinda pole maha võetud, villal kadu ei teki kui osad villa panna, ja arvestatud on ka villa kokkupressimisega 1cm jagu ehk siis reaalselt pakist 100 mm villast saad 5,5 m2.
eks rahabossid saavad arvestada iga materjaliga vähemalt 10 % üle. plaatimisel ja teistel väiksepinnalistel töödel on see optimaalne.

Kui seda Katelapuit.ee saematerjali hindasid hoolega vaatad siis 45x45 maksab 180 EUR m3 ja teistele materjalidele lisandub kalibreerimine 30 eur/36 Eur
Võin ka Poolast omale klaasvilla lasta tuua 100mm hind on ca 1 eur m2 aga omale sellega ei teeks.
Külaline

PostitusPostitas Külaline » Kolmapäev Nov 26, 2014 10:39

Karli Gustav kirjutas:kalibreeritud materjal jah 160 +km. ikkagi villa läheb 720 m2 ja seda arvestatult nii et puidu pinda pole maha võetud, villal kadu ei teki kui osad villa panna, ja arvestatud on ka villa kokkupressimisega 1cm jagu ehk siis reaalselt pakist 100 mm villast saad 5,5 m2.

Kui seda Katelapuit.ee saematerjali hindasid hoolega vaatad siis 45x45 maksab 180 EUR m3 ja teistele materjalidele lisandub kalibreerimine 30 eur/36 Eur
Võin ka Poolast omale klaasvilla lasta tuua 100mm hind on ca 1 eur m2 aga omale sellega ei teeks.
Külaline

PostitusPostitas to targutaja » Kolmapäev Nov 26, 2014 20:23

kuule külaline sa võid endale tõepoolest villa Poolast tuua ja sa võid ka tooli tagurpidi keerata- saad koos kolme sõbraga ringis istuda ja arutada, kuidas härra foorumist suudab optimeerida oma kulud ja ehitada mõistlikult. Kui sa hindadest ja tehnoloogjatest midagi ei tea siis mine nurka arenema.
to targutaja

Mine Ehitus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist