Majaehituse blogi Postimehe koduportaalis

Sise- ja välistööd, remondinõuanded, ehitustooted ja -teenused

Majaehituse blogi Postimehe koduportaalis

PostitusPostitas Pesapunuja » Reede Mai 15, 2015 10:40

pilt1.jpg
pilt1.jpg (9.19 KB) Vaadatud 4504 korda
Me oleme täiesti tavaline eesti pere, kuhu kuulub isa, ema, kaks last ja koer. Meie suurim unistus - elada päris oma majas, mis on ehitatud päris oma kätega ja planeeritud päris algusest lõpuni ise, hakkab peagi täituma. Loodan, et inspireerin lugejaid päris ise oma kodu ehitama ja isegi kui sellist plaani ei ole, siis loodetavasti leiate siit põnevat ja harivat lugemist või elate lihtsalt meie teekonnale kaasa, olgu need siis äpardused või kordaminekud. Hakkan edaspidi meie majaehitust kajastama blogipostitustena uues Postimehe koduportaalis.

Blogi otselink siin: «Minu kodu» blogi

Kui kellelgi on kommentaare, küsimusi või soovitusi, millest võiksin lähemalt rääkida, siis võib kirjutada siia või e-mailil foorum@postimees.ee

foorumisse.jpg
foorumisse.jpg (15.68 KB) Vaadatud 20806 korda

Igasugune tagasiside on väga oodatud :)
Kasutaja avatar
Pesapunuja

Re: Majaehituse blogi Postimehe koduportaalis

PostitusPostitas Pesapunuja » Teisipäev Mai 19, 2015 17:11

pilt2.jpg
pilt2.jpg (15.91 KB) Vaadatud 4504 korda
Juba aastaid tagasi, kui esimest korda oma kodu otsima hakkasime, teadsime, et tahame elada majas ja kui me sobivat, mida osta, ei leia, siis kunagi tulevikus ehitame oma maja ja seda kohe päris ise. Meie koduotsingud tol ajal venisid mitme aasta pikkuseks - põhjuseks olematu hinna ja kvaliteedi suhe kinnisvaraturul. Enamus müüdavatest elamistest olid meie meelest kas hirmsasti üle hinnatud või siis olid sellised, et renoveerimine oleks võtnud sama palju raha kui uue maja ehitus. Tihtipeale jäi tehing katki mõne meelest pisiasjade tõttu - nt ühes majas oli küll äsja remonditud vannituba ent meie maitse järgi oli see liialt inetu, et selle eest raha maksta - me oleks selle lihtsalt tühjaks lõhkunud ja uue ehitanud. Uut maja ehitada me sel ajal ei oleks jaksanud, sest samal ajal oli ju elamiseks kohta vaja ja kahte asja korraga maksta, oleks liiga palju olnud.
Loe meie esimese kodu saamislugu siit:

«Minu kodu» blogi: Eellugu - kuidas me korterit renoveerisime ja lagi ei kukkunudki kaela

Õige krundi valik on ühe ideaalse oma maja tähtsaim osa, sest kui kõike muud saad sa ajapikku muuta ja ringi teha, siis maja teisele krundile ikka ei tõsta küll! Loe meie "krundisaamislugu" siit:
«Minu kodu» blogi: Krundi valikust - maja asukoht on kõige tähtsam
Kasutaja avatar
Pesapunuja

PostitusPostitas Pesapunuja » Laupäev Mai 23, 2015 13:05

pilt3.jpg
pilt3.jpg (18.31 KB) Vaadatud 4504 korda
Kuidas me oma majaosa renoveerisime, et seal ehituse ajal mugavam elada oleks:

Kohe kui majavõtmed käes, läks kibekiireks. Eesmärgiks oli kogu maja sisemus ringi teha vaid kahe kuuga, sest juba juunis pidime vabastama oma korteri ja kolima majja. Loe edasi siit:

«Minu kodu» blogi: Kolm kuud ja mitte ühtki remondivaba päeva
Kasutaja avatar
Pesapunuja

PostitusPostitas Pesapunuja » Laupäev Mai 30, 2015 15:01

pilt4.jpg
pilt4.jpg (8.65 KB) Vaadatud 4504 korda
Kolimise hetkel oli köögis poolik köögimööbel, toimiv külmkapp ja viimistletud seinad ning lastetuba oli nagu kolikamber. Magasime kõik madratsitel suurema toa põrandal. See-eest oli toimiv pesuruum ja WC ja seega tundus, et kõik eluks vajalik oli olemas. Loe edasi siit:

«Minu kodu» blogi: Vana majaosa remondi lõpetamisest ja kolimisest
Kasutaja avatar
Pesapunuja

PostitusPostitas Pesapunuja » Laupäev Juun 13, 2015 15:28

pilt5.jpg
pilt5.jpg (11.72 KB) Vaadatud 4504 korda
Paljud me sõbrad on avaldanud arvamust, et meil peab ikka omavaheline läbisaamine väga hea olema, et julgeme sellise suure projekti käsile võtta. Sõbranna sõnul oleks neil peale sellist ehitust "lahutus majas». Lugu sellest, kuidas ise ehitades mõistuse juurde jääda :D
«Minu kodu» blogi: «Enne lähete lahku, kui see maja valmis saab!»
Kasutaja avatar
Pesapunuja

PostitusPostitas Pesapunuja » Reede Juun 19, 2015 19:08

pilt6.jpg
pilt6.jpg (11.54 KB) Vaadatud 4503 korda
Krundimure lahenenud, hakkasime oma unistuste maja paberile kritseldama ja käisime ka linnaosa arhitekti jutul, et saada nõuandeid, kuidas edasi tegutseda. Muuhulgas saime teada, et meie projekti joonistamine sai alguse "valest otsast". Loe lähemalt siit:

«Minu kodu» blogi: kuidas me oma maja projekti "mööbli järgi" joonistasime
Kasutaja avatar
Pesapunuja

PostitusPostitas Pesapunuja » Neljapäev Juun 25, 2015 19:15

pilt7.jpg
pilt7.jpg (9.14 KB) Vaadatud 4503 korda
Projekteerimistingimuste taotlus tuleb esitada kohalikule omavalitsusele - meie puhul siis linnaosavalitsusele. Taotluse mõte on see, et linn või vald määrab ära tingimused ja piirangud, mis on seotud konkreetse krundiga.

Loe edasi siit:
«Minu kodu» blogi: kuidas taotleda projekteerimisitingimusi
Kasutaja avatar
Pesapunuja

PostitusPostitas Pesapunuja » Laupäev Juun 27, 2015 17:18

pilt8.jpg
pilt8.jpg (10.24 KB) Vaadatud 4502 korda
Projekteerimistingimused saabusid 2014. aasta veebruari lõpus - umbes kolm nädalat peale taotluse saatmist. Endiselt elasime me kuskil unistustes, et kevadeks on meil ehitusluba käes ja kõik läheb nii nagu plaanisime. Loe edasi siit:
«Minu kodu» blogi: ehitusloa taotluse ettevalmistused

Olime väga lootusrikkad, et juba uuel kevadel hakkame me maja ehitama - kaua see ehitusluba ikka aega võtab? Naersime, lugedes internetist ulmelugusid, kus krundi ostust ehituseni läks kaks kuni kolm aastat aega tänu ehitusloa taotluse bürokraatiale. Üsna kiirelt saime selgeks, et paberimajandus, mis kaasneb ehituse alustamisega selles piirkonnas on äärmiselt aeglane, lausa frustreeriv. Loe lähemalt siit:

«Minu kodu» blogi: Ehitusloa taotlemine Tallinna linnas on frustreeriv
pilt10.jpg
pilt10.jpg (5.78 KB) Vaadatud 4502 korda
Kasutaja avatar
Pesapunuja

PostitusPostitas Pesapunuja » Laupäev Aug 15, 2015 11:55

pilt11.jpg
pilt11.jpg (20.08 KB) Vaadatud 4502 korda
Meie olemasoleva maja kõrval on kaks suurt mändi, mis meie maja juurdeehitusele ette jääks ja millele tegelikult oli raieluba juba korra väljastatud, aga kuna see oli aastaid tagasi, siis oli see luba aegunud ja olime sunnitud uue taotlema. Kui sel ajal anti raieluba lihtsamalt, siis seekord tegime me läbi ikka korraliku kadalipu. Loe, mis täpselt juhtus, siit:
«Minu kodu» blogi: Ehitusluba käes, aga ehitada ikka ei saa

pilt9.jpg
pilt9.jpg (18.7 KB) Vaadatud 4502 korda

Vahepeale ka natuke aia juttu: Meie ehitusloa taotlus saadeti kokku neli korda tagasi. Kuna igal korral oli neil seaduse järgi vastamise tähtaeg 30 päeva ja ootaja aeg on pikk, siis leidsime endale aias tegevust. Esimesel kevadel kulus kogu aeg vana majaosa renoveerimisele ja seetõttu jäi aia korrastamiseks vähe aega. Sel kevadel sai siis kõik tasa tehtud. Loe lähemalt ja vaata pilte siit:
«Minu kodu» blogi: Ehitusloa ootamise positiivsed küljed ehk natuke aiajuttu
Kasutaja avatar
Pesapunuja

PostitusPostitas Pesapunuja » Pühapäev Aug 30, 2015 16:37

pilt12.jpg
pilt12.jpg (12.11 KB) Vaadatud 4502 korda
Panga laenuhalduriga võtsime me ühendust juba enne ehitusloa saabumist ent ehituseks laenu saamise aluseks on ehitusluba, seega lükkus täpsem pakkumise küsimine korduvalt edasi. Kui see luba lõpuks saabus ja pangas ära käinud olime, võtsime vastu otsuse venitada laenuvõtmisega niikaua kui vähegi kannatab. Loe, miks, siit:

«Minu kodu» blogi: Majaehituse rahastamine ehk laen kodu ehituseks
Kasutaja avatar
Pesapunuja

Mine Ehitus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist