Kivimaja või puitsõrestikmaja

Sise- ja välistööd, remondinõuanded, ehitustooted ja -teenused

Kivimaja või puitsõrestikmaja

PostitusPostitas sissu » Pühapäev Dets 19, 2004 12:39

Oleme jõudnud sinnamaale, et ehitame omale kodu. Aga kumba valida? Olen endale selgeks teinud, et kivimaja tuleb kallim, aga on vastupidavam. Puitsõrestikmaja tuleb odavam. Aga mis on puitsõrestikmajade miinused, mida peaksin kartma ?
sissu
 
Postitusi: 1
Liitunud: Neljapäev Mai 05, 2005 22:44

Re: kivimaja või puitsõrestikmaja

PostitusPostitas muff » Esmaspäev Dets 20, 2004 14:31

puidule hakkavad igasugu hädad kergemini külge (seened, vamm jne), rotid seina sees ja ei saa neist kuidagi lahti, kui juba on. selliseid asju saab muidugi mingil määral ennetada õigete vahenditega. samas puit on looduslikum ja hingab paremini. eks igal oma plussid ja miinused.
endale ehitaks tõenäoliselt kivimaja - kindlam ja hooldusvabam.
muff
 
Postitusi: 6
Liitunud: Neljapäev Mai 05, 2005 22:44

Re: kivimaja või puitsõrestikmaja

PostitusPostitas multifex » Teisipäev Dets 21, 2004 10:26

tere hommikust legendid. hallitus hakkab kivimajale samakergesti või isegi kergemini kui puitmajale külge. või katsu ehitada kivimaja millel ei ole tibagi puitu. isegi kui teed vahelae paneelidest tulevad sarikad ikka puidust. ja kooslus kivi ja puit nõuab head tööd. hingavad ka mõlemad. ja õieti ehitatuna peaad mõlemad aastasadu vastu. hullem on asi siis kui kasutad sünteetilisi materiale mis takistavad hingamist või kaotavad oma omadused 50a pärast. Üldine arvamus on, et kivi ei hinga ja ei ime niiskust. See täitsa vale. Kivis on väga palju niiskust. Ainult enamasti hingab ta palju aeglasemalt kui puit. Ma ei tea. Mulle see tsemendi hais ei meeldi. Üldiselt on maitseasi. rottidele pole paljudkivid ka mingisuguseks takistuseks. Hea maja saab mõlemist ja halva ka. Kui jätad kivimaja kütmata võid seda niiskust sealt väljakütta tuulutada kuid.
multifex
 

Re: kivimaja või puitsõrestikmaja

PostitusPostitas semu » Kolmapäev Jaan 05, 2005 16:43

Sooviks ka selles osas natuke targemaks saada. Plaanis 100m2 viilkatusega maja ehitus. Samuti valin kas teha puitkarkassiga ja villaga või siis fibo+vahtpolüstürool.
Kas keegi kellel natuke kogemust oskab öelda kui suur tuleb orienteeruv hinnavahe nende konstruktsiooni korral?
fibo puhul oleks siis järjest seest poolt: pahtel-fibo-150mm peno-krohv
puidu puhul - kipsplaat-aurutõke-karkass koos villaga-tuuletõke-laudis.
Millised oleksid kivilahenduse olulised eelised puidu ees?
semu
 

Re: kivimaja või puitsõrestikmaja

PostitusPostitas multifex » Neljapäev Jaan 06, 2005 10:26

Semu kõige õigem on sul võtta hinnapakkumised ja see ise kokkulüüa. Hind sõltub sellest palju sul see kiviladuja kivi eest või krohvija pahteldaja võtavad. Materiali hind tuleb umbes sama. Aga villa panemine ei nõa selliseid oskusi nagu kiviladumine või peno seinakleepimine ja krohv.
multifex
 

Re: kivimaja või puitsõrestikmaja

PostitusPostitas semu » Kolmapäev Jaan 12, 2005 23:28

Ehk kellegil kogemust palju küsitakse müüri ladumise eest (m2) ja krohvimise eest (m2)?
semu
 

Re: kivimaja või puitsõrestikmaja

PostitusPostitas Peeter » Neljapäev Nov 03, 2005 00:47

Puitkarkassmaja ei ole puitmaja.
Vähemalt ei ole sel mingit pistmist sellega, et puit "hingab".
Karkassmaja koosneb kipsplaadist, aurutõkkest, soojustusest, tuuletõkkest ja välisvoodrist. Puitu on seal vaid hädavajalik miinimum, et kogu see vati ja kilehunnik laiali ei vajuks.

Karkassmaja sobib siiski neile, kes maja müümise jaoks ehitavad - pilpakülade arendajad jms staff. Endale tuleks ehitada maja ikkagi palkidest või kividest - neid on igasuguseid, hingavaid ja mittehingavaid, soojapidavaid, kergeid, raskeid jne jne.
Peeter
 

Re: kivimaja või puitsõrestikmaja

PostitusPostitas Katusemees » Neljapäev Nov 03, 2005 08:22

Vaadake kolme põrsa multikat , siis saate aru miks kivi maja on ikka parem:) Puit on puit.
Katusemees
 
Postitusi: 109
Liitunud: Reede Juun 17, 2005 23:59

Re: kivimaja või puitsõrestikmaja

PostitusPostitas IDA » Neljapäev Nov 03, 2005 09:10

Ehk räägiks ka mõni kogemustega karkassmaja omanik oma maja miinustest.Tahaks endalegi soetada väikest karkassmaja just tema soodsa hinna pärast.Põhiline,mida olen kuulnud ,et kipuvad olema külmad,et vill kipub ära vajuma.Kas on mõned nipid,mida peaks jälgima selle ehituse ja soojustuse käigus.
IDA
 

Re: kivimaja või puitsõrestikmaja

PostitusPostitas hai » Neljapäev Nov 03, 2005 10:57

IDA.Õieti ehitatud karkassmajal ei ole miinuseid.Sama kehtib ka teiste majade kohta.Siin võiks keegi ära seletada,minusugusele külamehele,mis on üldse tänapäeval kivimaja!Vot,ei või seda ära arvata,mis moodi keegi sellest aru saab?

Peeter! Palju sa tead üldse karkassmajast?Mõtled,et need viimasel ajal püsti aetud "rebase farmid" ongi kõige ehedamad karkassmajad?Kõikidest hingavatest ja mittehingavatest toormaterjalidest saab konstruktsiooni "hingavaks" ehitada.

Üheks karkassmaja miinuseks on tema vähene akumulatsioonimass.Siin saab ka seda viga parandada sisekonstruktsioonide näit.tellistest ladumisega.Seda nippi kasutatakse juba ka korrusmajade ehitamisel.Minu meelest on juba Eestiski üks firma kes seda rakendab.Põhimõte on selles,et siseseinad,põrandad,laed valatakse või monteeritakse paneelidest, aga välissenad tehakse puitkarkass põhimõttel.
Põhiiva selles,et välisseina pakseses hoitakse tunduvalt kokku sama soojapidavuse juures.
hai
 
Postitusi: 625
Liitunud: Pühapäev Sept 25, 2005 20:54


Mine Ehitus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist
cron