Kivimaja või puitsõrestikmaja

Sise- ja välistööd, remondinõuanded, ehitustooted ja -teenused

Re: kivimaja või puitsõrestikmaja

PostitusPostitas ehitusmees » Neljapäev Nov 03, 2005 11:19

Vali hoopis termoprofiil-maja! See ei idane ega mädane.
ehitusmees

PostitusPostitas haile » Neljapäev Nov 03, 2005 11:50

see hai viimane tellise variant on suht mõtetu tänapäeval.
Ehita siis juba fibo maja, tellis voodriga.
haile

PostitusPostitas trumm » Neljapäev Nov 03, 2005 12:37

see on küll selge, et puitkarkassmaja ei ole puitmaja. puitu on seal ikka suht vähe, tegemist on siiski villamajaga.

puitmaja on maja, mille seinad on puidust, s.t. palkmaja.

ma ei räägi siin, et karkassmaja oleks paha, aga ärgem pidagem maja, mille seina põhimassi moodustab soojustusvill ja kipsplaat, puitmajaks. puitu on seal seinas kasutatud ainult konstruktsiooni püstihoidmiseks ja seda on võrreldes koguseinapinnaga väga vähe.
trumm

PostitusPostitas hai » Neljapäev Nov 03, 2005 14:51

trumm.Algselt oli ikka ka karkassmaja pea läbinisti puidust.Ümber diagonaallaudis ja sees saepuru.Ja levinud oli variant kus palkmajalgi tehti teine,kolmas korrus sõrestikuga.MIs majadeks siis neid kutsuda?
hai

PostitusPostitas trumm » Neljapäev Nov 03, 2005 17:45

selline maja on jah, puitmaja, kus saepuru sees.

aga villast ja kipsist maja ei ole puitmaja
trumm

PostitusPostitas hai » Neljapäev Nov 03, 2005 19:16

Aga,miks peab inimene üldse villast ja kipsist ehitama?Ehk selle pärast, et nupukamad saaksid siis teistest materjalidest meisterdada.Muidu ehk ei jõutagi neid teisi mat.toota ja hinnadki oleks laes.Praegult võin küll saladuskatte all öelda,et teistest materjalidest meisterdades ei lähe küll kallimaks.Ja üldse,mis on ehitusel kallis?Tööjõud on üle mõistuse kallis ehk trasport samuti ja nende asjadega peaks üks nullist alustav, majast unistaja ka rohkem arvestama.
hai

PostitusPostitas hai » Neljapäev Nov 03, 2005 22:00

haile Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> see hai viimane tellise variant on suht mõtetu
> tänapäeval.
> Ehita siis juba fibo maja, tellis voodriga.
>

Ehita täpselt sihuke valmis,siis jaga meiega ka oma kogemusi!
hai

PostitusPostitas Peeter » Pühapäev Nov 06, 2005 22:22

Muidugi ei ole nii, et üks on läbini halb ja teine läbini hea. Igal asjal on omad plussid ja miinused. LIhtsalt tuleks asju õigete nimedega nimetada.
Mina pidasin kips-kile maja all silmas kõiki neid kataloogimaju, mida ilusate looduslike nimedega tühermaadele rajatakse.

Karkassmaja oma tänapäevasel kujul on odav ja kiire ehitada. Sellega eelised vist ka lõpevad; samas see argument pole ju sugugi nõrk. Ega aega ja raha pole kunagi ülearu.

Hai nimetatud karkassmaja on tegelikult ka saepuruga või savimöksiga karkassi vahelt täidetud maja ja vist isegi vana hea wafferk-maja. Aga neid tänapäeval vist eriti ei ehitata enam?

Rangelt võttes pole ka Fibo- ja Aeroc-maja kivimajad. Mõlemad on liiga kerged, et oluliselt sooja akumuleerida; mõlemad "hingavad" oluliselt enam kui tellis, silikaat või maakivi.

Nii et maja materjali valides tuleb kõigepealt hoolega läbi mõelda, mida oluliseks pead - hinda, ehituse kiirust, maja hilisemat niiskusreþiimi, hingavust, soojapidavust, ventilatsiooni vajadust, materjali ehedust....

Peeter
Peeter

PostitusPostitas trumm » Esmaspäev Nov 07, 2005 12:02

hingavus ongi niiskusrezhiim
trumm

PostitusPostitas multifex » Esmaspäev Nov 07, 2005 12:45

puitsõrestikmajas ei ole puitu hädapärane miinimum. tänapäeval tehakse koos vineer ja kiudplaatidega maju mille puidusisaldus on üle 3x vähem. ja olen kindel, et saaks ka vähemaga. peamine asi on müüdava puidu madal kvaliteet plus soojustusvahe ja plaatkinnitus. kui vahe läheks vägasuureks tuleks meeletud materialikaod jne.
kips pole sõrestikmajal kohustuslik. kuigi pole tegemist mingeid mürke sisaldava ainega. mida ei saa paljude sünteetiliste segude jne kohta öelda. ei ole kohustuslik panna kipsi sõrestkimajale. kuigi on see mugav. ja sellega võid teha hiljem kõike võrk peale ja svikrohv ja mis iganes.
sõrestik hingab kui välja mittehingavat kile ei pane. minujaoks pole küll olulist vahet mis sinna soojustuseks pannakse. kas villa, saepuru jne.

palju hullem variant on see kui pannakse fibo majale siseseina kipsi. pärast ei jõua seda hallitust ära aevastada. mõni võib tõsise allergia sellest saada.

> wafferk-maja
on üks mu lemmikuid. kunagi võibolla viin oma unistuse ellu ka. aga see ei ole tegelikult eesti kliima maja. põhjapiir asub ikka umbes saksas sellel majal. samas eks saab seinadega midagi väljamõelda.

> Rangelt võttes pole ka Fibo- ja Aeroc-maja kivimajad. Mõlemad on liiga kerged, et
> oluliselt sooja akumuleerida; mõlemad "hingavad" oluliselt enam kui tellis,
> silikaat või maakivi.
kui tahad sooja akumuleerida siis ehita suur ahi ja ela seal sees. :P
ükski kivimaja ei ole meie kliimale kui tal ei ole soojustust. eriti kui maakivist ja silikaadist rääkida. ja sageli ei piisa ka meetrisest seinast ja soojustusest kui ikka päike peale ei paista. siis võib maist kuni juulini mu korteris surnuks külmuda. mis siis, et si**aks akumuleerib sooja.
mina ei nimetaks üldse sünteetilist kivi kivimajaks. või kas paneelid millele valatakse vill või peno sisse on ka kivid?

mul pole midagi öko ehituse vastu aga samas kipub asi minema mõttetutesse äärmustesse ja tehakse asju mida tegelikult traditsiooniliselt kunagi tehtud ei ole. et ma paljudes asjades poleks kindel, et igasugu putukad või muud ollused maja ära ei söö. sellest rääkimata, et maja ka mingit sooja peaks.
multifex

Mine Ehitus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 4 külalist