Palju maksab põranda lihvimine?

Sise- ja välistööd, remondinõuanded, ehitustooted ja -teenused

Palju maksab põranda lihvimine?

PostitusPostitas patsik » Esmaspäev Sept 19, 2005 13:45

Kas keegi oskab öelda teenuse hinda vana laudpõranda lihvimisele? Tahaks vanast värvist puiduni puhtaks saada, ruutmeetreid 28.
patsik
 

Re: Palju maksab põranda lihvimine?

PostitusPostitas hj » Esmaspäev Sept 19, 2005 13:53

Meil väikelinnad uue põranda puhul alates 120.- m2. Arvan, et vana värvi maha võtmine on kallim.
hj
 

Re: Palju maksab põranda lihvimine?

PostitusPostitas In » Esmaspäev Sept 19, 2005 14:35

Lihvimismasina rendihind on umbes 250.-
In
 

Re: Palju maksab põranda lihvimine?

PostitusPostitas patsik » Esmaspäev Sept 19, 2005 15:25

Kust Jõgeva kandis seda masinat rentida saaks? Pole veel ise seda kohta leidnud. Ja kumba soovitate, kas ketas- või trummellihvijat? Väikema lintlihvijaga juba proovisin. Värv põrandal ei andnud mingit märki taganemisest:)
patsik
 

Re: Palju maksab põranda lihvimine?

PostitusPostitas putitaja » Esmaspäev Sept 19, 2005 22:33

Põranda puhtaks lihvimine on jube töö! Väga aegavõttev ja mürgist tolmu lendab megakogustes. Soovitaks siiski paksu värvikorra enne nt kuumaõhupüstoliga eemaldada, siis on lihvimine hoopis lihtsam.
putitaja
 

Re: Palju maksab põranda lihvimine?

PostitusPostitas tiu » Kolmapäev Sept 21, 2005 15:08

Minul oli laudpõrand, mis oli kõigepealt lakitud, siis värvitud ja siis soomepapiga kaetud. Kiskusin papi maha ja tellisin firma lihvima. Lihviti trummellihvijaga ja läks väga ilusaks. Pärast veel ääred väikese masinaga. Maksis mitte vähe, umbes 120.-kr/m2. Meil laenutusest igaühele ei antagi masinat, võid ära rikkuda, ja see paberi vahetus on ka omaette ooper. Aga tulemusega olen väga rahul!
tiu
 

Re: Palju maksab põranda lihvimine?

PostitusPostitas Imps » Kolmapäev Sept 21, 2005 23:41

Kui ikka seda tööd pole ennem teinud,siis ei tasu ka riskida,väga kerge on põrand mokka keerata.Lihvida tasub ainult trummel lihvijaga,taldrikuga ei tee seal midagi.
Kadunud hing
Imps
 
Postitusi: 79
Liitunud: Neljapäev Mai 05, 2005 22:44

Re: Palju maksab põranda lihvimine?

PostitusPostitas tirreg » Reede Sept 23, 2005 02:21

Teeme nüüd uuesti selle vana teema läbi:

Põranda lihvimiseks on vaja nii trummel kui ka ketaslihvijat: Trummellihvijaga lihvitakse suuremad pinnad, väikese ketaslihvijaga seinte ääred, radikate alt, ja muud raskesti ligipääsetavad kohad. Paks värv algul jämedama paberiga, siis peenema paberiga üle. Tähtis on ise tehes jälgida, et kui masina seisma jätate, siis trummel üles tõsta, muidu on teil päris kiiresti ühe koha peal auk sees, ning siledaks tegemine jälle paras aja ning ka põrandaraiskamine.
Praod ja vahed pahteldatakse puutolmu ja liimiseguga, võib ka kasutada erinevaid parketikitte, mis on u 10% ulatuses elastsed, ning lakitavad-värvitavad. Kuid arvestada tuleb nagunii, et vana põrandalauad annavad veidi liikuma, kuna vanasti ei raatsitud neid korralikult kinnitada jms, ning varem või hiljem tuleb põrandalaudade vahelt see vuugitäide tasapisi välja, kuid väikesed praod on ilusad vana laudpõranda puhul, ei häiri ei visuaalselt ega ka käies.
Lisaks tuleb põrandanaelad/kruvid kas sisse keerata või torniga sisse lüüa, et saaks lihvida, mis on ka paras töö ning tekitab ka parajat lärmi alumistele elanikele.
Lihvides läheb teil suurem osa elamisest peenikest tolmu täis, selle vastu ei tee midagi, ainult koristamine aitab.
Viimane töö on siis kas omaniku valikul põranda õlitamine või lakkimine. Lakke on läikivaid, on matte, on vahepealseid - vastavalt maitsele. Põrandaõli saab aga näiteks toonida. Liigne õli tuleb aga põrandalt õlitades ära korjata, see on see õli, mis ei imbu puidu sisse. Seda tehakse vastavate lappidega, mis tuleb veeämbrisse või kaussi panna, kuna võib ise süttida.
Õlitamise puhul imbub õli põranda sisse ning teeb aja jooksul puu sama tugevaks ja vastupidavaks kui lakk, ainult õli puhul tuleb alguses teha umbes kord aastas hooldusõlitamine. Lakkimise puhul tekib kaitsekiht aga puu peale.

Hindadest aga nii palju, et see oleneb kõik konkreetsest põrandast. Laias laastus aga võib öelda umbes 200.- ruutmeeter, mis sisaldab kõike. Ka lakki, või õli.
tirreg
 

Re: Palju maksab põranda lihvimine?

PostitusPostitas tiu » Reede Sept 23, 2005 08:37

To: tirreg
Palun Sinu kommentaari, tundud olema asjatundja.
Juulikuus 3x õlitatud põrand (õli Prima, vesialuseline + tehtud 1x hooldusõlitamine Sole hooldusõliga mõni nädal hiljem). Eile käis korstnapühkija (minu äraolekul) ja tulemus - kogu põrand musti jälgi täis. Küürisin rohelise seebi lahusega, sain peaaegu puhtaks. Kas pesemine või roheline seep kahjustas õlitatud pinda kuidagi? Kas on midagi, mida peaksin täiendavalt tegema? Uuesti hooldusõlitama? Kas niisuguseks puhastuseks on spets.vahendit?
Ette tänulik iga nõuande eest.
tiu
 

Re: Palju maksab põranda lihvimine?

PostitusPostitas tirreg » Esmaspäev Sept 26, 2005 02:24

Ei tohi korstnapühkija peale ka vihastada, on ta ju auväärt amet kaugest ajast. Järgmine kord pane tema käiguteele paber või ehituspapp maha, uksest kaminani ja pliidini.

Õlitatud põranda jaoks on olemas spetsiaalsed puhastusvahendud - seebid. Neid kasutatakse niimoodi nagu sina - vee ja seebi lahusega pestakse põrandat. Väga määrdunud plekki võib hästi peene liivapaberiga ka puhastada, aga väga ettevaatlikult. Kindlasti ei tohi palju vett sattuda põrandale, tuleb üritada pesta võimalikult kuiva lapi või mopiga, liigne vesi võib muuta põranda tuhmiks. Kuid kindlasti aitab väga ärahõõrutud pestud kohta jah (hooldus)õlitamine - selleks on ka spetsiaalsed hooldusõlid. Kõik nimetatud vahendid on poodides müügil, hetkel ei oskagi soovitada ja ei tule nimed meelde, kuid kus müüakse õli, seal on ka hooldusõli ja põrandaseepi. Müüjad oskavad hästi soovitada. Loodan vähemalt:)

Ega see puupõrand nii õrn nüüd ka pole. aga alguses võiks siiski teha 2-3 korda aastas hooldusõlitamist, edaspidi vajab ta seda vähem ja vähem ja on teil väga tugev ja ilus.
tirreg
 


Mine Ehitus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist