Laudpõranda või parketi seebitamine - põranda seebitamine

Sise- ja välistööd, remondinõuanded, ehitustooted ja -teenused

Laudpõranda või parketi seebitamine - põranda seebitamine

PostitusPostitas Maret » Teisipäev Veebr 14, 2006 20:57

Kas keegi teab midagi sellisest laudpõranda viimistlemise viisist nagu seebitamine? On kellelgi kogemusi?
Maret
 

Re: Põranda seebitamine

PostitusPostitas trumm » Kolmapäev Veebr 15, 2006 11:55

jap
väga mõnus jääb
aga ise ma seda mujale kui magamistuppa või muusse väikese käimiskoormusega kohta ei teeks, kuigi rootsis on ka ühel vanal puukirikul seebitatud põrandad.

põhimõtteliselt olid paljudel meie esivanematel seebitatud põrandad. s.t. oli puhas laudpõrand, mida aeg-ajalt seebiga küüriti (vahel ka "lehelisega" e leelisega - tuhaga ntx). seep imbub puusse ja kaitseb seda.

nüüd on müügil spets põrandaseebid, ei pea enam ise nuputama.
trumm
 
Postitusi: 5838
Liitunud: Teisipäev Juul 05, 2005 15:58

Re: Põranda seebitamine

PostitusPostitas mel » Kolmapäev Veebr 15, 2006 13:58

Meilgi plaanis just sel viisil põrandad töödelda. Kuna paegu oleme sees elanud juba kaks aastat ilma, et oleks üldse millegagi põrandat töödelnud siis olen üsna kindel, et piisab täiesti seebitamisest. Sellega ju kõige lihtsam -- kui põrand juhtubki mustaks minema, teed väikse seebivee ja tõmbad põranda lapiga üle. See omakorda on juba ka hoolduse eest ja tugevdab põrandat veelgi. Mina sain selle soovitused just Majatohtri poest ja otsustasin seda rada minna. Poes olemas ka korralikud tooted.
mel
 

Re: Põranda seebitamine

PostitusPostitas koi » Laupäev Veebr 18, 2006 17:02

Seebitamine v lihtne ja loogiline .
terve vene armee kasarmud olid seebitatud ja igapäev neid ka seebitati ja mässati.puit põrandad lausa läikisid seebist. oleme isa kah teinud põrandat 5 seebitamise teel KENA.
Küsiks ainult kas tänapäeva naistel jätkub selliste põrandate hooldamiseks aega ja tahtmist (jällegi on kodutohter tore asutus ainult,teoorias tugevad ja põranda koolitusi ei maksaks neil korraldada või kutsuda proffid lugema.)olen ise osalenud NÕRK.
koi
 

Re: Põranda seebitamine

PostitusPostitas trumm » Esmaspäev Veebr 20, 2006 11:41

sellel vana põranda renoveerimise koolitusel, millel mina majatohtris käisin, koolitas kuukaare restauraator indrek joala. ma ei ütleks, et nõrk.

aga ta ütles ka ausalt ühe asja kohta, et kõiki ametinippe ta välja ei räägi. ülejäänud osas oli päris asjalik siiski.

trumm
 
Postitusi: 5838
Liitunud: Teisipäev Juul 05, 2005 15:58

Re: Põranda seebitamine

PostitusPostitas Maret » Teisipäev Veebr 21, 2006 19:37

Ise olen lugenud rootsikeelsest raamatust, et tuleb pesta KÜLMA seebiveega ca 2 korda aastas ja sellest piisab. Alguses siis muidugi sagedamini. Kuuma veega pestes võib põrand minna tumedaks. Rasvane seep peab olema. Ja et nii töödeldes läheb põrand ajapikku kõvaks ja valgeks. Eeliseks on ka see, et käigurajad ei kulu sisse nagu laki v õli puhul. Ise ei ole veel proovinud, aga on plaanis.
Maret
 

Re: Põranda seebitamine

PostitusPostitas trumm » Kolmapäev Veebr 22, 2006 10:05

spets põrandaseep või oliiviõli seep on kõige paremad.

ja tõenäoliselt peseb korralik perenaine oma põrandaid sagedamini kui 2 korda aastas, seega saab ta rutem tugevam :)
trumm
 
Postitusi: 5838
Liitunud: Teisipäev Juul 05, 2005 15:58

Re: Põranda seebitamine

PostitusPostitas ellen tambi » Neljapäev Dets 20, 2012 13:18

trumm kirjutas:spets põrandaseep või oliiviõli seep on kõige paremad.

ja tõenäoliselt peseb korralik perenaine oma põrandaid sagedamini kui 2 korda aastas, seega saab ta rutem tugevam :)


...tore oli lugeda,just teema mida otsisin...hakkan momendil seebitama oma uhiuut põrandat...magamistoas...tahaksin ainult teada, kas võin sinna põrandale pärast ka kaltsuvaibad panna...talvel teadagi külm...
ellen tambi
 

Re: Põranda seebitamine

PostitusPostitas logimata Mirjam » Esmaspäev Jaan 07, 2013 01:01

Niipalju kui mäletan oma lapsepõlvekodu seebitatud põrandatest, siis seebiga töötlemiseks sobivad kõvemast lehtpuust (tamm, saar, jalakas), nagu ma vene saitidest lugesin, ei soovtada ka pehmemast puidust õli ja seebiga töödeldud põrandaid, ainult vähekäidavates ruumides.
Meie kodus keedeti selleks spetsiaalne seep, mille retsepti mul kahjuks enam alles ei ole, aga väga hästi meeles põranda esmast töötlust (kui sahvrist tehti minule tuba ja köök ning tuulekoda said uue põranda jalaka laudadest) ja järgnevalt põrandaid hooldati.
Keedetud põrandaseep oli vedela pasta taoline, hõõruti see vedel pasta lihvitud ja tolmuvaba põrandale harjaga 3-4 korda, lastes iga eelneva kihi korralikult kuivada, , minul, kui vallatul ja püsimatul plikatirtsul, lubati kalosside otsa pandud vanade sokkidega (leeliseseep ja võis nahka ärritada) sel seebitatud põrandal "liugu" lasta, ka siis kui seebikiht kuiv oli. Seda siis selleks, et kiht ühtlasem oleks, sest nagu ma aru sain, see ka valgendas põrandalaudu ja vanaema ütluse järgi "kittis" põrandalaua vahesid. Peale seebipastaga mitmekordset katmist pesti põrand seebivee ja harjaga ning kuivatati lapiga. Hooldati seda põrandat (pühiti iga päev) kusagil kord kuus seebiveega pestes, pleki ja määrdunud kohti(meil olid "seebipõrandad ka köögis ja tuulekojas, kus ööbisid ka meie koerad, neid pesti siis seebiveega natuke sagedamini) hööruti kas soodaga või seebipastaga ja kord aastas hööruti põrandad ka lahjendamata seebipastaga, et põrandalauad püsiksid ilusad valged.
logimata Mirjam
 

Re: Põranda seebitamine

PostitusPostitas seebitaja » Neljapäev Veebr 07, 2013 19:09

Taanlastel on seebitatud pørandad ja neid on våga lihtne puhtad hoida. Tavaliselt pesevad nad seebitatud pørandaid ainult 1 kord aastas, kus juures kåivad nad vålisjalanøudega sees ja need pørandad on kulumata ja vårske våljanågemisega.
Mul endal on ka majas seebitatud pørandad, våga lihtne nendega.
seebitaja
 


Mine Ehitus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist