Kuidas aknaid pesta?

Koristus ja puhastamine, koduturvalisus, juriidilised probleemid jm.

Kuidas aknaid pesta?

PostitusPostitas ' » Neljapäev Mai 18, 2006 11:36

kuidas teie kodus aknaid pesete?
mina teen nii : lasen aknapesuvedelikku aknale ja siis puhastan märja lapiga ära ning lõpuks kuivatan/löön läikima kas majapidamispaberiga või ajalehega.
aga probleem selles,e t mul ei saa need aknad nii puhtad. isegi siis kui pesen pilves ilmaga. kuidagi natu triibulised jäävad. ja väsin ka ruttu ära.
'

Re: akna puhastus

PostitusPostitas ajaleht » Teisipäev Mai 23, 2006 07:35

ajaleht ja paber on tõesti väsitavad asjad akna puhastamisel.Parem muretse mõned meeter kord poolteist marlilapid.Uuelt need vett ei ima,keeda neid korralikult,siis imavad hästi. Kulunud puuvillane annab ebemeid võibolla, marli mitte.Pritsin korralikult aknapuhastusvahendit ja nühin pesulapiga,siis esimese marlilapiga üle,siis võtan kuiva lapi ja sellega,lõpuks veel kolmandaga kui vaja ja nii kõik klaasid,kasutades marlitükke samas järjekorras,et kõige kuivem jääks lõpuks.Mul neid marlilappe 5 tükki,et kuivi oleks.Siis pesen marlilapid nõudepesuvahendiga ära ja järgmist aknapesu ootama.
ajaleht

PostitusPostitas hipi-nipi » Teisipäev Mai 23, 2006 19:19

mina panen vette tilga nõudepesuvahendit. Pesen tavalise köögirätikuga akna ära ja kuivatan paberkäterätikutega (Need rullides). Ei ole ühtegi triipu...
hipi-nipi

PostitusPostitas aila » Reede Aug 25, 2006 01:14

pesen ka aknapesuvahendiga kuid kuivatan lapiga mis tegelikult mõeldud autoakende kuivatamiseks.aken saab kohe kuivaks ja triipe ka ei jää
aila

PostitusPostitas Kairo » Laupäev Okt 07, 2006 08:53

Mille pärast lapiga kuivatada kui on olemas "aknakojamees" (ma ei tea, mis selle e.k. nimi on, kahjuks). Teate kyll, selline pika varre otsa pandav plastmassist jura, kus on öhuke kummiriba. Soomlaste 'Sinil' on parim, mida olen eales kasutanud. Pesuvette vöb panna kas tilga fairit (sel juhul nöuab puhta veega loputamist, loputusvette veidi äädikat) vöi siis aknapesuvahendit. Väikese akna vöib veel ehk lapiga kuivaks tömmata, aga kui klaasi on 2x3 m ja enam, siis see on täielik ajaraiskamine.
http://www.sini.fi/
Kairo

PostitusPostitas mamps » Kolmapäev Okt 11, 2006 17:31

Pesen Super10-ga ja lapiga pesen ja kummiga kuivaks (pika teleskoop varre otsas see "kojamees".Mina hoian kummiga tõmmates teda veidi viltu-et vesi kuivatamata poole peale jookseks,siis jääb kuivatatud pool puhas ilma triipudeta.
mamps

PostitusPostitas millli » Teisipäev Okt 17, 2006 15:34

laisk ja mugav nagu ma olen, kuid aknapesu on kukimuki.....eriti pärast selveri klaasipesuvedeliku kasutama hakkamist.....pritsin, nühin majapidamispaberiga, siis selle kummiribaga asjapulgaga siuhti, siis servad veel kuiva paberiga ära ja järgmine aken. pesemise liigutusi võtan kui head võimalust tempokaks võimlemiseks! :)
millli

PostitusPostitas Katrin » Pühapäev Okt 22, 2006 11:49

mina kasutan enamjaolt ajaxi või mayeri toodangut, vahel olen ka autoklaaasi puhastusvahendit kasutanud. ikka majapidamispaberiga ja kuivatamiseks kasutan vanu auklikuks ja pehmeks kulunud köögirätikuid. väljaspoolt, kus muidu ligi ei saa kui redelil kõõludes, kasutan siis aknapesumoppi. mopi miinus on minu arust see, et klaasi servad ja nurgad küll nii puhtaks ei saa kui käsitsi. õues kasutan sooja fairy vett.
Katrin

PostitusPostitas annekas » Pühapäev Nov 05, 2006 18:58

Mina jällegi ei kasuta ühtegi klaaspuhastusvedelikku, hoopiski mikrokiudlappi. Teen lapi niiskeks ja lasen klaasid üle. Pesen nii lappi kui klaasi paar-kolm korda ja puhas see aken ongi. Soovitan teilegi sellist varianti, lihtne ja sõbralik moodus.

annekas

PostitusPostitas kadi453 » Kolmapäev Nov 29, 2006 23:15

Mikrokiudlapp on parim, pole vaja mingeid muid vahendeid. Lapp märjaks teha ja hästi kuivaks väänata. Ühe tõmbega on aken puhas ja kuiv.
kadi453

Mine Koduabi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist