Kõva koorikuga putukad toas

Koristus ja puhastamine, koduturvalisus, juriidilised probleemid jm.

Kõva koorikuga putukad toas

PostitusPostitas vastikud putukad » Neljapäev Aug 12, 2010 10:06

Tere. Nüüd suvel on tuppa tulnud sellised kõva koorikuga mustad putukad, kellele meeldib eriti öösiti tegutseda. parketi all kõnnivad tihti ja krõbistavad. Nüüd on neid kuidagi eriti palju tuppa tulnud, ei saa aru ka kuidas nad sisse saavad. Muidu olen neid näinud õues mulla sees ja mõnikord ka terrassil ringi jooksmas.Keegi äkki teab mis putukad need sellised on, kuidas neid tõrjuda ja kas nad on ohtud(ei hammusta jne)? Internetist ei ole leidnud nende kohta midagi.
vastikud putukad

Re: Kõva koorikuga putukad toas

PostitusPostitas mYgri » Neljapäev Aug 12, 2010 10:34

Parketi all? Kust tead, et nemad just krõbistavad? Mis seal parketi all on? Esimene korrus? Keldriga maja? Kui suured putukad?

Minu üks lapsepõlvehirmusid seotud selliste mustade mardikatega, cm-paar pikad, kes krõbistasid öösel mööda tapeeti ja laes ::o. Oli vana puumaja ja teine korrus, sisse võisid pugeda kustiganes. Lõpuks avastasin, et tulevad hoopis lennates...

Aga üldjuhul hammustavad-nõelavad meie maal ainult sääsed-parmud-sipelgad-lepatriinud ja muud üldtuntud tegelased :)
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

PostitusPostitas vastiku putukad » Neljapäev Aug 12, 2010 13:55

Tean sellepärast, et olen öösel tule põlema pannud ja vaadanud kes see seal krõbistab. Nad ronivad seina ääres kus parkett lõppeb ja sein algab. Mõnikord kuulda et parketi all krõbistab täitsa( seal on see parketi aluskate mis krõbiseb natuke). Põranda all on betoonpõrand, korruseid rohkem ei ole. Põranda peal ka kõnnivad ringi, mitte ainult parketi all.

Lendamas pole neid veel näinud, liiguvad mööda maad- põrandal. Seintel ja laes ei ole neid veel näinud. Ei saa aru ainult miks nad tuppa ronivad, sest muidu elutsevad ju mulla sees ja kivide all jne. Suvel ainult see jama.
Putukas ise on selline 1.5 cm kuskil pikk, mardikaline selline.
vastiku putukad

PostitusPostitas logimata Mirjam » Reede Aug 13, 2010 00:50

Need on jooksiklased (Carabidae), kes neist ligi 270-st eestis elutsevast, ei oska peast öelda, aga ära pabista - parketti ja inimesi nahka ei pane (pole ka kuulnud, et hammustaksid) :D pigem kasuks kui kahjuks, parajate õgarditena hävitavad nad igasugu muid endast pisemaid satikaid, ega nad muidu sinna, kus nad parajasti tegutsevad, ei roniks kui poleks, mida süüa. Ainuke halb, et ega just kenad need "üürilised" välimuselt ole ja kakitäpid jätavad ka sinna kuhu heaks arvavad ja Sulle koristada :D
Soovitan need mardikad panna heade sõprade nimistusse, eriti kes aias elutsevad.
logimata Mirjam

PostitusPostitas vastikud putukad » Reede Aug 13, 2010 07:55

Aitähh abi eest. Nüüd tean vähemalt, kellega tegu ja et pole neist ohtu :D Minu eksemplar sellest 270-st on selline musta koorikuga ja punaste jalgadega, piltide pealt ära ei tundnud kuigi sarnane näeb välja küll. Vastikud on nad kui toas ringi jooksevad. Õnneks on neid paari päevaga märgatavalt vähemaks jäänud toas, kolisid vist õue tagasi:)
vastikud putukad

PostitusPostitas kassijagaja ei viitsi logida » Neljapäev Aug 26, 2010 12:10

A meil on siuksed u 5 cm pikad ja 2 cm laiad elukad toas. Mustad, kõva koorikuga, tunnaldega. Väga veidrad tegelased, oleme mitu korda sel suvel ärganud öösel selle peale, et keegi krõbistab, ja mõelnud, et hiir. Ükskord oli see putukas selili voodi all ja üritas püsti saada ja sellest tekkis täpselt selline krõbin nagu hiir voodi all järaks laudu.
Ja nüüd täna ööselgi ärkasime selle peale, et jube krõbin ja koer jõllitab ühte punkti - jälle samasugune putukas. Nad on ikka tõsiselt suured, suurimad putukad, mida ma Eestis näinud olen, ja mul pole õrna aimugi, kuidas nad tuppa saavad, sest nii suurt keret, pealegi kõvakoorikulist, igast pilust vist ikka läbi ei pressi :P
Aga pole ausalt öeldes tulnud selle pealegi, et uurida, kas nad hammustavad vms. Kui leiame, siis vanamees transpordib õue ja sellega on asi lahenenud.
kassijagaja ei viitsi logida

PostitusPostitas Titiri » Pühapäev Juul 03, 2011 10:06

Tere! Meil ka need putukad maakodus, õudne ma ei julge enam magamagi jääda. Tahaks väga neist kuidagi lahti saada. Täna öösel olin nii hirmunud kui leidsin mitu tükki öösel voodist, lõpuks läksin autosse magama. Päeval neid ei ole, tulevad öösel majja. Äkki ikka on mõni soovitus kuidas neist lahti saada oleksin väga väga õnnelik :)
Titiri

PostitusPostitas botaanikahull » Reede Sept 02, 2011 20:23

Olen tähele pannud, et just enne vihma ronivad need elukad tuppa. Kui on kuivemad ilmad, siis neid toas ei ole. Lendamas olen ka neid näinud. Ise elan ka vanas maamajas. Kahjuks ei oska midagi asjalikku öelda, kuidas neist lahti saada. Ehk on abi mõnest putukamürgist? Mina isiklikult võtan seda kui mööduvat nähtust. Talveks on need putukad kadunud, ainult suveperioodil suure vihmaga on nad toas.
botaanikahull

PostitusPostitas Mina mia » Neljapäev Juul 21, 2016 12:42

:?: Tere!Mul oli üks samasugune putukas wc ma elan korteris ja öösel eelmisel aastal oli krõbin ma ärkasin üles ja mõtlesin et olid hiired majas aga ühel päeval nägin seda putukad ja kartsin ma püüdsin ta purgi ja uurisin arvutist et ta on ajajookslane ja ta pritsib hirmsa haisuga vedelikku teda ei tohi kõvasti puuduta muidu pritsib silma sellel aastal oli samasugune putukas mul wc ma karjusin. Nüüd ei julge ma minna kuhugi kus ta on olnud. :(
Mina mia

PostitusPostitas Kassid toas ja õues » Teisipäev Juul 26, 2016 22:32

:shock: see on imelik ma pole näinud sellist ainuld sipelgad ja kärbsed on majas olnud vahel vaaplane on ka aga wc ja majas pole putukaid XD.Muide on ämblikud igas majas aga missiis putukaid pelgavad mõned mitte mina tsau. :lol: :P
Kassid toas ja õues

Mine Koduabi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist