Tahan ka oma kodu! - Kodu finantseerimine

Koristus ja puhastamine, koduturvalisus, juriidilised probleemid jm.

Tahan ka oma kodu! - Kodu finantseerimine

PostitusPostitas Külaline » Neljapäev Nov 27, 2014 18:18

Kui sissemaksuraha pole, rikkaid vanemaid pole aga kodu tahaks, siis mismoodi ma selle kodu saaksin? Sissemaksu palga kõrvalt koguma hakata, siis jäängi seda koguma ja hinnad ju tõusevad koguaeg. Tean, et maksame praegu üüri palju rohkem kui ostetud korteri eest laenu maksaksime aga üüri kõrvalt kogumine küll ei õnnestu. Koli või vanematekoju tagasi.

Rääkige kuidas teie oma kodu saite?
Külaline

Re: Tahan ka oma kodu!

PostitusPostitas Külaline » Esmaspäev Dets 29, 2014 15:27

Mul ka pole rikkaid vanemaid, aga neil on oma korter ilma pangalaenuta. Ma palusin neilt lisatagatist oma laenule ja sain 0% sissemaksega korteri osta. Muidugi hirmus tundus see, et 30aastat maksan seda ja selleks ajaks olen pea 60, aga loodan, et saan varem makstud ja igaljuhul on minu laenumakse väiksem kui sarnase korteri üür oleks olnud.
Külaline

Re: Tahan ka oma kodu! - Kodu finantseerimine

PostitusPostitas Pesapunuja » Esmaspäev Dets 29, 2014 15:32

Parandasin pealkirja.
Kasutaja avatar
Pesapunuja

PostitusPostitas Ralf » Esmaspäev Dets 29, 2014 16:02

Mul oli siht silme ees ja tahtsin 30eluaastaks oma korterit. Selle tõttu elasin 10aastat kulutades minimaalselt ja võttes kõikvõimalikke lisatöid, et raha kõrvale panna. Kuni 25aastaseni elasin vanematega, siis mõnda aega vanavanemate juures ja siis 3aastat 1toalises ühikatüüpi korteris. Sissemakse sain kõrvale pandud ja masu ajal olid hinna nii all, et sain päris kena korraliku korteri osta. Hetkel müües jääksin ilmselt korralikult plussi omadega. Kõik on võimalik kui väga tahta.
Ralf

PostitusPostitas Külaline » Esmaspäev Dets 29, 2014 16:32

Tere!

Minul ei ole rikkaid vanemaid, samuti ei olnud mul vara ega ka sääraseid tuttavaid sõpru, kes saaksid laenata mulle tuhandeid. Alustasin ma 25 aastaselt oma kodu rajamisega. Alguses otsin Tallinna Nõmmele tõsise huberiku (korteri) väga vanasse majja (ei olnud seal elektrisüsteemi, kanalisatsiooni ega vett- viimast kahte terves majas). Maksis see korter mulle omal ajal 165 000 krooni ja 35 000 maksin sisse (35 000 laenasin sõpradelt remondi jaoks) ja ülejäänud võtsin kodulaenu peale 3 aastaks. Selle ajaga tegin huberikust korraliku elamise ja ka vee ning kanalisatsiooni tõin majja väga väikese raha eest (iga korter maksis kuni korterisse sisse toomiseni 400 euri). Siis kui too laen sai läbi otsin juba korralikuma elamise (120 ruutu uus paarismaja), mis oli pooleli ehitis 50 000 euroga Pärnu lähedale, ilma sissemaksuta, panin Tallinna korteri tagatiseks- enam vist selliseid hindu ei leia, kuid kui jälgida turgu võib muidugi jopata.

Praegusel ajal on võimalik ka laenata Bondorast, seal küll kõvasti krõbedam intress kui on pangas, aga vähemalt saad sa alguse tehtud ja muidugi tuleb eelnevalt kaaluda nn maksejõukust (erinevad laenud+korteri ülalpidamis maksumus), muidu oled pärast mätta otsas, võlad kaela :(
Külaline

PostitusPostitas kaidiehitab » Esmaspäev Dets 29, 2014 17:51

Kui ei karda väga ise remonti teha ja pole vaja väga uhket korterit, siis tasub kindlasti vaadata portaali http://www.oksjonikeskus.ee. Seal müüakse päris hea hinnaga kortereid ja maju. Paljud saab isegi nii osta, et saaks pangast võtta väikelaenu (Swedbank'is on paljudele tehtud juba personaalsed teatud summaga pakkumised, mille jaoks pole eraldi pangaga isegi ühendust võtta) kuni 20000€. Mingit käendust ega tagatist pole vaja, intress on kuskil 20% kanti ja max 5 aastat. Kui vähegi normaalne töökoht on olemas, siis kannatab ära küll.
Ostsin oksjonikeskuse kaudu omale 3000€ eest 4-toalise korteri Jõgevamaale ja päris rahul sellega. Muidugi seisukord polnud just väga hea, aga täitsa elatav. Juhuks, kui keegi tahab rohkem selle kohta lugeda, siis kaidiehitabkorterit.wordpress.com.
kaidiehitab

PostitusPostitas Raid » Esmaspäev Dets 29, 2014 19:36

Võtsin kunagi kredexi käendusel laenu. Kuna olin ametikooli lõpetanud ja peres kasvas väike laps, siis saime tänu Kredexile vaid 10% sissemaksuga kodulaenu. Selleks, et see 10% kokku saada töötasin ka ajutiselt välismaal. Praegu oleme oma väikses aga omas kodus väga rahul. Vähemalt ei maksa kallist ja mõttetut üüri.

Kredexi kohta saab infot siit:

http://www.kredex.ee/eraisik/eraisiku-l ... kaendus-2/
Raid

PostitusPostitas NutikasNaine » Neljapäev Jaan 29, 2015 00:35

Mina võtsin iga aasta õppelaenu ning hoidsin alles. Sellega oli mul olemas 40 000 EEK sissemakse osa ja lisaks taotlesin kodulaenu. 2004a ostsin 24 ruuduse korteri Tartu kesklinna piirkonnas. Kõpitsesin vendade abiga korda ning 2006 a. müüsin maha ja ostsin juba kobedama ning suurema asemele. Täna elan oma majas ja kõpitsen seda :) Kokkuhoid pole koonerdamine!!!!
NutikasNaine

PostitusPostitas Pesapunuja » Reede Sept 25, 2015 14:14

Kasutaja avatar
Pesapunuja

PostitusPostitas Marje M. » Reede Sept 25, 2015 15:01

Saime ka oma kodu ilma pangalaenuta.
Pole samuti rikkaid vanemaid ega ka sissemaksu osa polnud.

Leidsime korteriomaniku, kes oli nõus sõlmima meiega notariaalse järelmaksulepingu 5 aasta peale.
Kuna tol korral soetatud korter on 2 toaline, sõlmisime sellel aastal teise korteriomanikuga juba teise sellise lepingu.

Loomulikult 0% intressiga.
Esimene korter saab makstud 2016 kevadel, teine 2020 suvel. Ja ei mingeid üüratu intressiga kümnete aastate pikkust laenukoormust :)

Marje.
Marje M.

Mine Koduabi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline