vanuri hooldamine

Koristus ja puhastamine, koduturvalisus, juriidilised probleemid jm.

vanuri hooldamine

PostitusPostitas Mirje » Laupäev Nov 19, 2016 12:24

Mure eaka inimese ja tema hooldamisega. Asi on minu vanaemas kellel on tekkinud mäluprobleemid ja tervis viletsaks muutunud.
Olen iga päev tema juures käinud, koristanud, poest süüa ja apteegist ravimeid toonud jne. Kuna pere tõttu oleme sunnitud kolima teise linna, siis poleks mul võimalik enam iga päev vanaema eest hoolitseda.
Kuna vanaema on mind kasvatanud ja rohkem lähedasi pole kes oleks nõus aitama, siis olengi ainult mina üksi tema jaoks.
Vanadekodusse ei taha kallist inimest panna. Hea kui vanaema saaks ikka oma kodus olla, et keegi käib vaatamas ja aitamas kui mina ei jõua.
Kuidas peaksin tegutsema või kuhu pöörduma?
Mirje

Re: vanuri hooldamine

PostitusPostitas Aimi » Pühapäev Nov 20, 2016 13:13

Eaka ülalpidamiskohustus ja hooldamine lasub tema perekonnal. Kui perel pole võimalik ise vanurit hooldada, siis on lahenduseks koduhoolduse teenus või hooldekodu. Mõlemad on tasulised teenused.

Kui eakas pole nõus hooldekodusse minema või omal süda ei luba lähedast sinna panna, siis alati võimalus koduhooldus.
Võibolla on eaka naabritest keegi nõus aitama kokkuleppelise tasu eest? Võib otsida ka lehekuulutuse kaudu hooldajat, aga ei julge seda soovitada.

Mul sõbranna sai abi oma vanatädi hooldamiseks ühest Pärnu koduabiteenuste firmast. Sõbranna jäi küll väga rahule.
Lisaks kokkulepitud töödele sai ka lihtsalt nõu küsida ja tunda südamlikku ja toetavat suhtumist.
Annan telefoni numbri 5552 3496.

Lisan ka kodulehe lingi:

http://www.koduabiteenused.ee
Aimi

Mine Koduabi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist