Pesu valgendamine - mis toimib ja mis mitte?

Koristus ja puhastamine, koduturvalisus, juriidilised probleemid jm.

Pesu valgendamine - mis toimib ja mis mitte?

PostitusPostitas Liina » Kolmapäev Mär 30, 2005 20:21

Probleem selles, et Lõuna-Eesti põhjavesi sisaldab palju rauda. Aja pikku muutub valge pesu pesumasinas järjest kollasemaks ja kollasemaks, eriti kui pesta allergikute pesupulbriga. Olen üritanud ACE kuid tulemus pole erit märgatav või peab seda igale pesukorrale lisama.
Liina

Re: pesu valgendamine

PostitusPostitas Eha » Neljapäev Mär 31, 2005 15:46

Kasutan õrna pesu ja ka mehe T-särkide masinpesul lisandix "BINGOLA tulle special whitener" pesupulbrit, mis on vene päritolu ja peax leiduma kadakaturu laadsetes müügipunktides, ei riku riiet ja jääb ka peale talve säravvalge. Samas saab ka jagu kõikidest x plekkidest.
Katseta, sest 450 g pakk maksab vaid alla 20 krooni
Eha

PostitusPostitas n35 » Esmaspäev Apr 11, 2005 13:10

Täpselt sama mure, riided on kollakad , hallikad. Kunagi pealinna inimesed isegi ütlesid külas käies, et mitme kuu tagant te vodipesu ja käterätte pesete:) Tegelikult on asi vees, kõik valge pesu läheb kas hallikaks või kollakakas. Isegi ihupesule mõjub halvasti, inetu vaadata kui lumivalge pesu on omandanud hallika tooni. Viimane asi, üks väga kena säravvalge pluus on praeguseks omandanud halika varjundi , kuigi seda sai käsitisi pestud, et mitte rikkuda.
" BINGOLA tulle special whitenerlakaks"- pole sellisest pulblrist midagi kuulnud, kas Lõuna-Eestis võiks ka selline mõnes poes müügil olla.
Mida soovitate veel, et pesu ikka valge püsiks ja kas on ka mingit head nippi kuidas juba tuhmunud pesu uuesti valgeks saada.
n35

PostitusPostitas Eha » Reede Apr 15, 2005 16:03

Bingola tulle, sisaldab eneses valgendajat, kuid piisavalt ohutut, sest see on mõeldud tõllkardinate pesux.
Inetu öelda, kuid isegi kollasex suitsetatud kardinad nägid peale mu soovitust välja akna ees naabrimehel nagu äsja poest toodud:)
Soovitan küsida sellise nimega pesupulbrit keemis kauplusest vüi kioskist, kus kaubeldaxe venemaalt toodud kaubaga.
Eha

PostitusPostitas Anna-Maria » Pühapäev Veebr 26, 2006 13:14

Minul ka küsimus pesu valgendamise kohta, aga natukene teisest vallast. Nimelt millisesse sahtlisse tuleb valgendi (ACE) pesumasinas panna ja milline pesuprogramm valida? Pesumasinaga kaasa antud kasutusjuhend on sellises x-tõlkes, et sealt ei suuda küll midagi välja lugeda.
Anna-Maria

PostitusPostitas annamaria » Esmaspäev Veebr 27, 2006 21:51

Mina olen masinas pannud valgendi (ACE, Vanish) pesupalli või korgiga trumlisse ja valinud eelpesu programmiga pesu. Kui panin valgendi sahtlisse siis jäi hirmus valgendi hais pesule, sest siis peaks veelkord läbi pesema. Põhiline on aga see, et oleks ikka ainult valge pesu.
annamaria

PostitusPostitas käbi » Kolmapäev Mär 01, 2006 16:40

vana hea fermenta, eelpesuga panna, pesu säravvalge:)
käbi

PostitusPostitas Di » Kolmapäev Apr 02, 2008 17:34

Kole lugu! Kas ei ole seda enne märganud või ei ole juhtunud, kuid täna pesu pestes avastasin kohkumusega, et kõikidel valgetel pluusidel on kaenlaalused punased! Täpsemalt küll roosakad, kuid ilmselgelt teist tooni. Ja ometi pesin koos AINULT valgeid asju. Lugedes siinset foorumit, hakkas silma Liina kirje, kus ta ütleb, et pesu läheb üha kollasemaks ja kollasemaks eriti allergikute pesupulbriga pestes. Kuna ise kasutasin ka sellist pulbrit, siis kas kellelgi on veel midagi sarnast juhtunud? Kas on tõesti võimalik, et allergikute pesupulber omab selle asja juures tähtsust? Või äkki on asi seotud hoopis deodorantidega, sest tooni muutus on ju just kaenla all? Või on see nende kõigi koosmõju?
Oleks tore, kui keegi, kellel on sarnaseid kogemusi, neid jagaks!
Di

PostitusPostitas HElleke » Esmaspäev Mai 25, 2015 08:46

Ma võtaks sõna selle allergikute pesupulbri teemal - neis puuduvad värvikirgastajad ja valgendid, mis ajapikku pestes muutuvad kõik riided tuhmiks. Me pesime 4aastat allergilise lapse tõttu pesu spetsiaalsete pulbritega. Minirisk oli vaid üks neist, mida katsetasime ja see oli ikka päris kallid, eriti arvestades et ühki plekilist asja ta puhtaks ei pesnud. Isegi eesti oma Mayer sensitive toimis paremini..

Aga valgendist rääkides - ostsin valge pesu jaoks Vanish White-i vedeliku ja see tegi küll heledamaks ja puhtamaks, aga selles valgendavaid osi (nagu ACE-l, et võtab värvi ka maha), ei ole. Kuna mul tegelikult oleks ikkagi päris valgendit vaja, siis pean nüüd ACE-i jahtima minema..
HElleke

Re: Pesu valgendamine - mis toimib ja mis mitte?

PostitusPostitas Pesapunuja » Teisipäev Juun 16, 2015 20:34

Ma katsetasin hiljuti Vanish White vedelikku voodipesude pesemisel ja ausalt öeldes mu meelest polnud mingit vahet. Pesin 90kraadise veega. Mul on lumivalge voodikate ja see päris puhtaks ei saanudki. Kas keegi oskab soovitada mingit päris valgendavat pesuvahendit?
Kasutaja avatar
Pesapunuja

Mine Koduabi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline