Fibost välisseina klaasplokist ruute ja natuke vundamendist

Sise- ja välistööd, remondinõuanded, ehitustooted ja -teenused

Fibost välisseina klaasplokist ruute ja natuke vundamendist

PostitusPostitas alma » Teisipäev Sept 25, 2007 10:50

See see küsimus ongi. Kas fibost välisseinas klaasplokist ruudukesed lihtsalt efekti mõttes, et toast oleks ilus vaadata, on mõtekad? Ses mõttes et ükshaaval, mitte suurem pind laotud. Kas külmasildu ei teki või miskeid pingeid seinas? Kas peaks siis panema ühe ploki seina paksuseks või mitu - nad õhemad kõvasti kui plokk ise. Või on üldse jama mõte?
alma

Re: Kas fibost välisseina on mõtekas teha klaasplokist ruudukesi?

PostitusPostitas mYgri » Teisipäev Sept 25, 2007 12:03

Tõsiselt räägid? 8-)
Seinale mingit soojustust/viimistlust ei tule sisse/välja?
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

PostitusPostitas trumm » Teisipäev Sept 25, 2007 17:05

võib küll ja mu ühel tuttaval on nii tehtud ka - tal ka plokid ükshaaval , kuid neid on rohkem kui 1. väga ilus!

mygri
mis soojustus sul akendel on? :)
trumm

PostitusPostitas alma » Teisipäev Sept 25, 2007 18:46

Eeeee.. jah, mYgri. Ma klaasist pindu ei tahaks soojustada neh (:P).
alma

PostitusPostitas alma » Teisipäev Sept 25, 2007 18:49

trumm, seda et, kas need plokid on tal ses mõttes rohkem kui üks et seinas neid läbipaistvaid ruudukesi rohkem (ma tahaks ka neid rohkem kui 1), või on tal seina paksuseks neid rohkem? Seisin ja vaatasin neid ehituspoes ja no ei saa mina ilma nendeta..
alma

PostitusPostitas mYgri » Kolmapäev Sept 26, 2007 09:11

trumm Kirjutas:
-------------------------------------------------------

> mygri
> mis soojustus sul akendel on? :)

No aknad iseenesest juba selle mõttega konstrueeritud, et nad hea läbipaistvuse juures ka sooja peaks. Klaasplokil pole kumbagi tingimust arvestatud. Kui räägite ikka sellistest plokkidest, mida mina näinud olen...
Soojustust mainisin selle pärast, et sein ei piirdu ju ainult fiboga. Pisikeste plokkide ümber, kahele poole fibot vaja ikka mingid põsed aretada... Lõpptulemus peaks kindlusemüüri laskeavadega sarnanema? Või ongi selline eesmärk?
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

PostitusPostitas trumm » Kolmapäev Sept 26, 2007 09:39

alma

tal on nii, et neid av asid on seinas päris palju - ühel suurel seinapinnal on ca mõnekümnesentimeetriste vahedega need klaasplokid - nagu valgusavad seinas - ma arvan, et ca 4-5 m kõ'rguselt ja 3-4 m laiusel alal. mu arust on 1 plokk igas avas, aga kindel ma pole (praegu küsida ei saa). sein on fibost. ja kui pimedal ajal panna sissepoole sinna plokkide ette orva (noh, fibost on nagu aknalaud sinna tekkinud) teeküünlad, siis on ka imeilus

mygri

tavalistel akendel on ju reeglina 2 klaasi, ca 4mm ja kogu moos. klaasplokil on ka 2 klaasi, kuid see klaas on paksem - seega järelikult ka soojapidavam. ainuke asi, et aknal reeglina on raam ümber, mis nö katkestab klaasi/alumiiniumpaketi külmasilla enne seina. samas paljud panevad klaaspaketi otse seina sisse (betoonseina ntx) ja pole ka probleemi - muteada passeril peaks olema klaaspaketid ilma aknaraamita betoonseina sees.
trumm

PostitusPostitas alma » Kolmapäev Sept 26, 2007 18:34

trumm - suur-suur aitähh!!!! mYgri - mu kodu on minu kindlus(tu). kuna ma keskaegset torni oma majale ei saa mette kuidagi, siis saan ehk laskeavadki... mu maja tulebki selline neh, natuke nagu vanutatud stiilis.. kummardusena näiteks William Morrisele, alma stiilis. ma tean küll et ultramoodne ja kaasaegne peab olema, aga mul ei tule välja..

ja küsimus täiesti väljaspool antud teemat, aga mul juhe täiesti koos ja ärge nüüd öelge et sellest on nii palju juba juttu olnud, ma olen hetkel väga vana ja väsinud.. - kuidas pannakse hüdroisolatsiooni vundamendi ja fiboseina vahele ses mõttes, et vundamendil on soojustus ja seinale tuleb soojustus.. kas see hüdroisolatsioon peaks ju ulatuma lisaks sellele et üle vundamendi käib, ka üle selle va soojustuse? sest vastasel juhul ju soojustuse ja vundamendi vahelt liigub niiskus ikke ülesse.. vai mes? appi...
alma

PostitusPostitas trumm » Kolmapäev Sept 26, 2007 19:00

vundamendi ja ploki vahele paned rullis sbs materjali. kas sein ja vundament on ühes tasapinnas või üks neist eendub natuke?
mu arust peno küll niiskust üles ei tiri niimoodi... pealegi on maa sisse minev peno veidi teine kui fassaadi oma

mde, mul mitte ainult et ei õnnestu moodne ja kaasaegne, vaid ma ka ei taha modernset :)
trumm

PostitusPostitas alma » Neljapäev Sept 27, 2007 09:12

Jah, see sbs - materjal meitel juba olemaski. Meil "tublid" ehitajad valasid omapärase kujuga vundamendi, nii et kohati hakkab vundament natuke eenduma, kohati mitte (:P). Väliselt saab õnneks soojustusplaadi nüsimisega õigesse mõõtu seda "loksu" tunduvalt vähendada. Visuaalselt on vundamendi küljejoon selline, nagu oleks üks ehitaja pimedal augustiööl selle joone maha vedanud, ise taevast langevaid tähti vaadelnud ja mitte kõige kainem sealjuures olnud.. ja joonlauda ka mitte omanud. Osad tuulutusavad on ka ilusti betoneeritud (tu). Miskit puitu ka sinna sisse rammitud, see enam ära ei tule ja eks jääb tulevastele põlvedele näidiseks 21. sajandi ehituskultuurist... Aga see selleks.. selle kohta kasutame me mu venna ehitajate väljendit kui vineerplaadid viltu seina said - "ikka juhtub, see on ju ehitus"...

Meil tuleb tuulutatav põrandaalune ehk siis vundament on umbes 70 cm kõrge. Lintvundament mõistagi. Nüüd jälle lugesin siit ja lugesin sealt.. kas soojustuse ja vundamendi vahelt tuleb vundamendi sein ka hüdroisolatsiooniga ära katta? Sellega mes peale määritakse. Või pole sellel mõtet, alt tõuseb niiskus maapinnast niikuinii üles vundamenti sest seal ju meitel seda isolatsiooni pole.. Seda isolatsiooni kasutatakse justkui rohkem keldrite puhul..

üks alma jõuab rohkem küsida kui teised vastata..
alma

Mine Ehitus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist