Milline juht Sa oled?

Üld-, teema-, detailplaneeringud, miljööväärtuslikud alad, suhted kohalike omavalitsustega jms.

Milline juht Sa oled?

PostitusPostitas alma » Reede Sept 12, 2008 08:11

Ma mõtlen siis autojuhina. Kas sõidad tihti, keskmine näpp püsti, või annad kõigile teed, või püüad kõige esimene olla, või... Küsin selle taustal, et (tea, kas sügise tõttu) on tulnud liiga palju pidureid vajutada. Et noh, mitte hunnikusse sõita. Ja mitte enda tõttu.

Noh, kes soovib, võib ju ka mõne kollektiivi juhtimisest rääkida.
alma

Re: Milline juht Sa oled?

PostitusPostitas alma » Esmaspäev Sept 22, 2008 10:55

Noh, võib vist selle teema lukku panna 8-)..
alma

PostitusPostitas trumm » Esmaspäev Sept 22, 2008 12:04

mine tea, aega küll selle asjaga, äkki veel mõtlevad ja peavad aru.. :)
trumm

PostitusPostitas kunksmoor1005 » Esmaspäev Sept 22, 2008 20:54

minu probleem on see et tunnen ennast linnas ebakindlalt. eks ikka sellepärast et sõidan seal harva. seeeest sellistes mülgastes mis nii mõnegi taganema sunniksid tunnen ennast koduselt.eks see ole endise elukutse ja ka selle tagajärg et rohkem maakolkas sõidan ja linna harva asja on.ja eks 20 aasta jooksul ole neid hulle igasuguseid nähtud. kõikse hullemad on need paganama nõelujad kes sind teinekord lausa teelt välja kipuvad pressima.
kunksmoor1005

PostitusPostitas juta230 » Esmaspäev Sept 22, 2008 23:25

peaks vist ka oma juhikogemustest rääkima. Üldiselt olen rahulik juht, kuid on olnud ka plekimõlkimisi. Võin ju neist rääkida, et te mind väga ohtlikuks juhiks ei peaks.
Esimene kord sõideti mulle tagant sisse. Ainuke süü, mis minule sel hetkel laskus, oli juhilubade puudumine. Õnneks sai sissesõitjaga kokku lepitud, et ta kellelegi sellest ei teatata, sest muidu poleks mind vist 2 nädala pärast poleks riiklikule sõidueksamile lastud.
Teine kord oli siis, kui istusin autos ja polnud veel sõitma jõudnud hakatagi, kui üks vant tagurdas mulle esituledesse. Jälle polnud mina süüdi.
Kolmas kord juhtus talvel libedada 30 km tunnikiirusega, kui vajusin teelt välja (tegelikult ühtegi plekki ma siis ära ei lõhkunudki), kuid arvan, et ka tollel korral polnud ma üldse süüdi, sest selle tee peal polnudki võimalik sobivat sõidukiirust valida. Iesgi jalakäija oleks siis teelt välja pannud.
Neljandal korral parkisin kruusases kurvis auto põõsasse ära. Tunnistan ennast natuke süüdi, kuid mitte palju. Kui mul oleks kasutuses olnud esiveoga auto, siis oleksin jäänud ilusti tee peale.

Aga muidu olen olnud väga korralik juht. Alkoholi tarvitanuna ei istu ma kunagi rooli. Isegi siis mitte, kui tunnen end siiski kainena. Kiiruse ületamise eest olen saanud ühe korra trahvi ja sedagi ainult 100 krooni eest. Ka siis tundsin, et mulle tehakse ülekohut, sest tegin teisest autost möödasõitu.:? Ütleme nii, et minu pärast pole pidanud keegi näppudega vehkima. Vähemalt mina pole näinud.

Alma, äkki räägid ise ka kui hea juht sa oled.
juta230

PostitusPostitas alma » Teisipäev Sept 23, 2008 17:19

Noh, sõidan ontlikult piisavalt kiirust ületades, et linnavoolus püsida. Ja vaatan imestunult mööda vuhisevaid masinaid. Vuhisevad mööda vasakult, vuhisevad mööda paremalt, vuhisevad mulle mu sõiduvööndis vastu et näiteks bussist mööda kimada, ja ma pole veel välja mõelnud, et mis ritta siis ma peaksin võtma 8-). Noh, et neid, kellel kiire, läbi lasta viisakalt. Vuhisevad kohtades, kus tegelikult ei näe, kas keegi vastu ka juhtub tulema.. Muidu ma mõttes surun tihti oma sõiduõpetajatel kätt, head õpetajad olid, sest enamuses sellistes olukordades tulevad õpetussõnad automaatselt meelde. Et noh et - mida tegema peab, ei pea eriti seedima.

See teema tuli sellepärast mõttesse, et mehe sõpradega kord istudes arutasime seda autoasja (ma saan nüüd ju ka pead noogutada ja targa näoga kuulata) ja kuidagi.. norm ongi reegleid rikkuda. Et noh, et 50 km tunnis ei sõida ju küll eriti keegi linnas.. Autokoolis toimus meitel loeng, miski uue projekti raames, mis käsitles joobes peaga sõitmist, ja noored korraldajad olid selle üles ehitanud niiöelda vestluse vormis, et kõigepealt küsiti, kas kellegil on lähedasi õnnetustes viga saanud, ja siis loodeti, et needsamad hakkavad siis neid tümitama, kes väidavad, et joobes peaga võib sõita küll. See loeng kukkus haledalt läbi, sest peale jäi arvamus, et juhhei, ikka rooli, iga ilmaga.. Loengupidajad pomisesid midagi, et oi ja ei ja.. oligi kogu moos..

Aga muidu, kuna praegusel ajal võtab lubade saamine päris palju aega, et see va õppeprotsess on päris pikk, siis ühel hetkel ütles vanem vend mulle: "A sa sõida kiiremini".. Nii jah...
alma

PostitusPostitas juta230 » Teisipäev Sept 23, 2008 18:13

Vot sellised asjad ajavad küll närvi jah, kui keegi täie auruga vastasvööndis sulle vastu kimab. Eriti tihti juhtub seda paljukirutud Tallinn-Tartu maanteel. Aga isegi siinsel rahulikul Hiiumaal on tänu mulle vastu sõitvale möödujale mind kohutavast liiklusõnnetusest päästnud teeservas olev bussitasku.

Sellistel hetkedel võtab küll südame alt õõnsaks. Kas siis tõesti on nii kiire [s]+.........[/s]-- - - - - -
juta230

PostitusPostitas alma » Kolmapäev Sept 24, 2008 22:41

Kahjuks ei mäleta, mis saar see Eestis oli, aga olla sellel saarel kaks autot olnud, ja need kaks autot olla siis ka ükspäev avarii teinud ehk kokku põrganud.. 8-)
alma

PostitusPostitas trumm » Kolmapäev Sept 24, 2008 22:56

ehh, vaat saare asja ma ei tea. aga see on kül tõestisündinud lugu, et keik oli kena seni, kuni tartu linnas oli esimene automobiil. aga kui sinna tekkis teine, siis mõne aja perast põrkasivad need 2 omavahel ninapidi kokku. umbes selles kohas, kus praegu on kaubahall.

muide, kas keegi teab, milline oli (vist inglismaal, aga võibolla mujal) kiirus, mille eest selles riigis tehti esimene trahv liiga kiiresti sõitmise eest? sõitis, muuseas, naisterahvas.
trumm

PostitusPostitas kunksmoor1005 » Neljapäev Sept 25, 2008 20:36

paar aastat tagasi oli mingi saade kus lahati maailma totakamaid liikluseeskirju ja sealt tuli välja et kuskil kehtis veel tolle hetkeni seadus ( muidugi seda ei järgi ammu enam keegi, lihtsalt on unustatud ta tühistada), et auto ees peab liikuma inimene punaste lipukestega ja hoitama liiklejaid ohu eest.:D
kunksmoor1005

Mine Elukeskkond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist