Palkmaja soojustamine

Talupidamine ja taluturism, põllumaa ja loomakasvatus, metsandus ja metsatehnika, looduse- ja ökoteemad jm.

Re: palkmaja soojustamine

PostitusPostitas hmm' i kaitseadvokaat » Reede Mär 05, 2010 00:25

äkki hmm halvustas hoopis sauna, seal nii tihe laudis, et ei lase auru ega lolle mõtteid ja jutte välja . Nõnda nad seal tiirlevadki kuni mõni naine sauna eksib :D
hmm' i kaitseadvokaat

PostitusPostitas alma » Reede Mär 05, 2010 00:35

Nojah, lollidel mõtetel peab ju kah mingi väljund olema...
alma

PostitusPostitas Diggi » Laupäev Mär 06, 2010 20:40

Ma ei mäleta küll peast kumb neist kahest on aurutihedam, kas puit v peno, aga olen kindel, et peno ei ole "hingav" materjal, nagu seda on puit ja kui ei taha, et maja ära mädaneks tuleks sel juhul seestpoolt paigaldada aurutõke - et niiskus ei pääseks üldse konstruktsioonidesse, onju? See eeldab tõhusat ventilatsiooni jne.
Usun, et hmm võib olla ehitaja v kes iganes, aga vanade majade renoveerimisest ei tea sa eriti midagi. Ma usaldan pigem asjatundjat, kel on 30 aastane kogemus selles valdkonnas...
Teen nüüd puust ja punaseks: mul on majas ahi ja pliit. Ahju kütame tavaliselt 1 kord päevas, pliiti 1-2 korda, õhtul magama minnes on toas 20" sooja ja hommikul(siis ca 12 tunni möödumisel) 17", viimastel päevadel on olnud 18". Oleneb väga sellest kas ilm on tuuline v mitte. Radikat kasutame siis, kui pikemaks kodunt lahkume.
Diggi

PostitusPostitas ai » Laupäev Mär 06, 2010 21:15

Diggil täitsa norm jutt, selle aasta numbriga majal on selline kütmise sagedus tavaline. Kui nüüd sellele majale teha korralik lisasoojustus, siis ei juhtu muud, kui kütmissagedus langeb vähemalt 40%

...ja mis see 30 aastane asjatundja siis tegelikult väidab? ..et maja ei hinga enam ja mu plää-plää! Võiks ikka nende asjadega maa peale tagasi tulla.
ai

PostitusPostitas Diggi » Laupäev Mär 06, 2010 21:57

ai, ma kohe jooksen raamatukogusse ja siis istun siin võrgus paar nädalat, kirjutan sulle kõik ümber, onju? Kui viitsid, siis tule ise maa peale tagasi ja vaata Säästva Renoveerimise kodulehelt mida ja kuidas soovitatakse soojustada. Või laenuta Panu Kaila "Majatohter" ja uuri, kui huvitab. 15-20cm palksein lisasoojustust reeglina ei vaja, vajab vaid kaitset tuule eest. Lisasoojustust soovitatakse tavaliselt pööningule. Meie kallid põhjanaabrid on selle hypersoojustamise hulluse juba läbi elanud ja omad vitsad kätte saanud - tervise halvenemise, allergiate tekkimise ja muu säärase näol, rääkimata ära määndatud elamistest. Ma kahekümneselt arvasin kah, et ega need vanad majad kuhugi ei kõlba ja vahet pole kuidas ja millega parandada. Nüüd aga tean, et elu oli siin planeedil ammu enne mind ja on vaja vaid veidi huvi tunda olemasolevate teadmiste ja kogemuste vastu.
Diggi

PostitusPostitas ai » Laupäev Mär 06, 2010 23:12

Rahu. Väga hea, et viitsid lugeda ja mõtelda. Eks me kõik ole kunagi suurte teadmiste pagasiga redeli esimesel pulgal ennast imetlenud ja seal nagu kinni olnud, ise teadmata, et võiks ka edasi ronida...uued tõed ja teadasaamised nendest tõdedest tulevad seedimisega! Edu!
ai

PostitusPostitas trumm » Pühapäev Mär 07, 2010 00:57

diggi
mulle peno lihtsalt ei meeldi. ausalt.

aga ta on siiski hingav! eps 60-st on jutt. ja hingab ta rohkem kui palk. paraku.
majatohtrist jmt pole mulle vaja rääkida, need on mul juba rohkem kui 5 a tagasi läbi loetud, lisaks hulgaliselt mööda erinevaid kursusi kooberdatud jne.

peno kindlasti ei põhjusta palkmaja mädanemist! ja põhjanaabritel on soojustushullustus praegu veel kordi suurem kui varem. ka ausalt. ainuke asi, et niiskusrezhiimi koha pealt on nad praeguseks palju targemaks saanud.

kui sa ei taha peno panna (ma ka ei tahaks), siis ära pane. aga ära räägi, et peno ei hinga. hingab küll. ehitusfüüsikalises mõttes, mitte anatoomilises muidugi :)
trumm

PostitusPostitas Diggi » Pühapäev Mär 07, 2010 12:14

Trumm, mina pole ise peno seintes kasutanud just selle tõttu, et ta võib probleeme põhjustada, sest paigaldamise seisukohalt on ta tõetsi ülimugav. Ma ei tahaks oma armsa hurtsiku peal katsetama hakata :) - see teadmine on tõesti raamatust võetud. Loomulikult on erinevaid seisukohti ja mul on ometi õigus enda oma kaitsta? ;) See, et ta jube ebaöko on - on hoopis teine teema
Ai, minu teoreetilised teadmised võivad praktilistega tõesti ebaproportsioonis olla, aga eneseimetlemisest olen ma kaugel ja erinevalt sinust ei usu, et zapakast saaks vormelit ehitada. Sa võid zapakale panna vormeli rooli - siis pole ta zapakas, ega ka vormel, vaid lihtsalt mingi hunnik vanarauda. Kas su vanaisa näeks hea välja, kui laseks endale säravvalged hambaproteesid teha? Ma arvan, et mitte. Tahan öelda seda, et see, mis ühele sobib teeb teise naeruväärseks. Ma ei väida, et peaksime loobuma kõigist uuendustest, vaid asja tuleks võtta rahulikult ja kaalutletult.
Diggi

PostitusPostitas trumm » Pühapäev Mär 07, 2010 12:34

diggi
muidugi on sul absoluutne õigus oma seisukohale... isegi ilma seda kaitsmata :)
aga seisukoht ei ole objektiivne asjaolu. kui seisukoha pähe esitatakse nö vale mingi objektiivse asjaolu kohta, siis ikka leidub neid, kes seda tähele panevad. ntx seisukoht on see, et mulle peno ei meeldi... ja ta tundub mulle kahtlane... ja mina teda oma majale ei pane! jummala ok!

aga kui öelda, et peno eps 60 hingab ehitusfüüsikalises mõttes vähem kui palk, siis see ei ole seisukoht, see on valearusaam faktilisest objektiivsest asjaolust :)

ntx mina ei kasuta oma majas mingeid sünteetilsii värve, v.a. laes (seal on lateks + märgades ruumides spetsvärv) ja akendel ja osaliselt laudisel. ja ma ei viitsi endale asja 100% lõpuni selgeks teha, et selle füüsikalisi eeliseid kellelegi tõestama hakata (tõestamine ja vaidlemine on vaabshe ühed kõige totramad tegevused maamuna peal), aga ma tean, et nende tunne on vale ja kogu moos - mina neid oma majja ei pane :)
trumm

PostitusPostitas ai » Pühapäev Mär 07, 2010 13:17

Eks sellega ole ka nii, et omanik kel on vana maja peaks kõigepealt iseendale selgeks tegema eesmärgi, mida ta soovib saavutada. Kas seab eesmärgiks stiilipuhta taastamise või renoveerimise, mis annab tunduvalt vabamad käed. Põhjamaises kliimas mängib suurt rolli ka ruumide kütmine. Siin lihtsalt ei saa võrdlusi tuua mingite masinate roolide asendamisega vaid mängus on ikka tunduvalt elulisemad väärtused. Ja kas olen mina siin väitnud, et vanakesele tuleb panna just läikivad proteesid. Hambaarstidelgi on olemas lai värvikaart, et mis värvitooni konkreetsel juhul kasutada. Samuti oleme õppinud vanu majugi juba selliselt korrastama, et lambad terved ja hundid imetlevad põrsakeste maju....
ai

Mine Talu ja mets

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist