Kuidas ise kasvuhoonet ehitada?

Teeme ise, õpetused, juhendid

Re: Kuidas ise kasvuhoonet ehitada?

PostitusPostitas Pesapunuja » Esmaspäev Mär 30, 2015 00:16

Jätan meelde! Kuna see mul alles teine aasta üldse kasvuhoonega elu, siis ma olen hästi palju lugenud selle kohta, aga eks kogemusega tuleb parem teadmine ja mida rohkem nõuandjaid, seda parem!
Temperatuurist rääkides, siis kas peaks kasvuhoonesse mingisuguse temperatuurinäidiku panema? Mis temperatuurist alates on liialt kuum?

Eelmine aasta (selles hästiventileeritud :D kasvuhoones) olid mul kurgid pandud päiksepoolse seina äärde ja tomatid põhjapoolse äärde ja tomatid ei läinudki punaseks. Osad taimed läksid poole suve pealt hallitama ja kiskusin välja.. Seekord mõtlesin, et tõstan nad teistpidi. Põhimõtteliselt saime oma 7 tomatitaime küljest 4-5 söödavat tomatit terve suve peale. Kurgid see-eest olid võimsad!
Kasutaja avatar
Pesapunuja

PostitusPostitas terssu » Esmaspäev Mär 30, 2015 12:21

Kas oled kokku löönud? endalgi plaan see aasta kasvuhoone soetada...mõtlen, kas osta või ise teha : Ja muide väga ilus ja armas kasvuhoone :)
terssu

PostitusPostitas Pesapunuja » Esmaspäev Mär 30, 2015 13:49

Tegin sellise tabeli:

Kasvuhoone 8m2 (ca 4000x2000)

Puitu võib ka vähem minna, sest kõik oleneb ju millise kujuga ja kuidas teha. Kasutasime 47x50 ja 47x100 prusse, 22x100 ja 22x50 laudu. Osa prusse lasime sae peal õhukesteks liistakateks, millest teeme liistud ühenduskohtadele. Aga see on juba selline "iluasi".

Kokkuvõttes - kõige odavam ei tulnud, aga isetegemise puhul hind ei pruugigi alati odavam olla ja me selle peale isegi väga ei lootnudki.
Õhemast polükarbonaadist metallraamil kasvuhooneid saab enamvähem sama hinnaga, kui hästi otsida.

Mina aga olen tulemusega rahul - mulle meeldivad puidust raamil kasvuhooned rohkem, tahtsin kasvuhoonesse riiuleid ja olemasolevat vundamenti ära kasutada.

Kõiki materjale jäi natuke üle ka. Õli jäi lausa 2liitrit üle, aga mul on juba nende jaoks uued projektid välja mõeldud :)
Kasutaja avatar
Pesapunuja

PostitusPostitas Mumuu » Esmaspäev Mär 30, 2015 18:55

Pesapunuja kirjutas:JTemperatuurist rääkides, siis kas peaks kasvuhoonesse mingisuguse temperatuurinäidiku panema? Mis temperatuurist alates on liialt kuum?

Pole ise viitsinud kunagi temperatuure kasvuhoones mõõta, kuigi vahepeal juba mõtlesin, et võiks ju huvi pärast proovida. Ega ma ise nii teadja ka pole, aga netis leiab õpetussõnu ja ju siis targad teavad. Mõne sordiga olen küll täheldanud, et esimesed kobarad viljastuvad ilusasti, hiljem, kui palavaks läheb, siis õied lihtsalt kuivavad ära ja nii polegi ülemistel kobaratel midagi peal. Tomatikasvatusest nt sellel lingil: http://seemnemaailm.ee/articles/index.php?GID=227

Pesapunuja kirjutas:Eelmine aasta (selles hästiventileeritud :D kasvuhoones) olid mul kurgid pandud päiksepoolse seina äärde ja tomatid põhjapoolse äärde ja tomatid ei läinudki punaseks. Osad taimed läksid poole suve pealt hallitama ja kiskusin välja.. Seekord mõtlesin, et tõstan nad teistpidi. Põhimõtteliselt saime oma 7 tomatitaime küljest 4-5 söödavat tomatit terve suve peale. Kurgid see-eest olid võimsad!

Tarkade õpetussõnade järgi nii kurki kui tomatit korraga kasvatada ühes kasvuhoones ei pidavat hea plaan olema. Mõlemad tahavad erinevaid kasvutingimusi. http://tarbija24.postimees.ee/822302/mida-tuleks-teada-kasvuhoone-rajamisest
Ilmselt on kasvuhoone suund natuke halb, ideaalne oleks põhja-lõuna suunaline. Endal on peaaegu nii, aga läänepoolses küljes on suured puud naabri poolt ees ja valgust vähem, mis on ka taimede kasvus näha. Eks proovi seekord teistpidi, tomat on valguselembene taim ja päikesepoolses küljes on tomatid ka kuidagi magusamad :) .
Mumuu

PostitusPostitas Pesapunuja » Teisipäev Mär 31, 2015 16:03

Mul on kasvuhoone pikemad küljed põhja-lõuna suunas. Seekord siis panen tomati lõunapoole ja kurgid põhjapoole. Seda ma lugesin ka juba, et tegelikult ei tohiks samas kasvuhoones olla kuna tahavad erinevaid tingimusi. Samas on siin krundil alati olnud tomatid-kurgid koos ja alati on ka vilju saadud. Lisaks on olnud lühikesed kurgid avamaal ja/või madalas kilekasvuhoones. Ma siiski katsetan veel sel aastal neid kokku panna ühte kasvuhoonesse aga eraldi pooltele ja erinevate muldadega.
Kasutaja avatar
Pesapunuja

PostitusPostitas insippo » Pühapäev Apr 05, 2015 19:26

Ma ehitasin sellise eelmine aasta, et ei peaks ilmakaartega arvestama. Diameeter on 6 m ja kõrgus 4+ m. Luuke avab arvuti vastavalt temperatuurile.
insippo

PostitusPostitas Pesapunuja » Reede Apr 10, 2015 01:07

Saime nüüd piirded ka ehitatud ja plaadid keskele maha laotud. Nädalavahetusel proovin ilusamad pildid väljast ka teha.
Kasutaja avatar
Pesapunuja

PostitusPostitas Pesapunuja » Neljapäev Mai 28, 2015 13:34

Kasutaja avatar
Pesapunuja

PostitusPostitas aadu » Reede Mai 29, 2015 23:20

Paistab üsna varjuline koht olema, kas taimedel pime pole?
aadu

PostitusPostitas Pesapunuja » Esmaspäev Juun 01, 2015 07:45

Pilt on tehtud õhtul, kui päike juba metsatuka taga on :) Päeval ei saa vastu päikest pildistada. Vasakul pool on muidu lõunakaar ja kasvuhoone on varahommikust õhtuni päikse käes.
Kasutaja avatar
Pesapunuja

Mine Teeme ise ehk DIY nurk

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist