Kõvera WC seina katmine

Sanitaarthenilised tööd, saunade ehitus ja viimistlus

Re: Kõvera WC seina katmine

PostitusPostitas külaline » Neljapäev Veebr 11, 2016 13:35

meistrimees kirjutas:...krohvitud ja lõpuks pahteldatud, krunditud ning struktuurvärviga kaetud. Peale läks veel niiskuskindel Robust Watrumsgrund, mis moodustab pinnale vett tõrjuva kile...

Tee oma kodus mida tahad aga ära palun soovita kruntvärvi sinna, kuhu see mõeldud pole! Krundil on oma funktsioon ja kattevärvil oma. Ei ole mingit põhjust kruntvärvi kasutamiseks kattevärvina.
külaline
 

Re: Kõvera WC seina katmine

PostitusPostitas külaline » Neljapäev Veebr 11, 2016 13:44

Ma mõtleks - kas see sein peab tingimata ideaalselt sirge olema? Veidi kõveratel ja käsitsi viimistletud pindadel on oma kordumatu võlu. On tore vaheldus näha sirge kipsi vahel ka natuke "päris" seina. Paistab kaugele, et pole mindud seda kõige igavamat teed vaid on tehtud midagi põnevamat.
külaline
 

Re: Kõvera WC seina katmine

PostitusPostitas netcat » Neljapäev Veebr 11, 2016 17:40

Mina hääletaks mosaiigi või värvitud seinaga kombineeritud mosaiigi poolt. Seisab igasuguses seinas. Tapeet on muidugi kõige odavam ja vähem ruumi võttev lahendus ja oskuslikul paigaldamisel ei jää halb, wc on ka nii väike ruum et kui midagi nihu läheb võid üritada ikka uuesti ja uuesti. Samas endal on pikka aega olnud üks üleni tapeeditud wc ja peab ütlema, et kõrini saab sellest. Sanitaarruumis tahaks näha mingit tugevamat pinda. Ja seinakonarusi tegelikult ikka tapeediga ei varja küll. Kui värvi või krohvi all võib kõver sein välja näha loomulik siis tapeet ei mõju nii hästi. Iga muhk ja värk mis välja paistab on nagu oga tagumikus mis närib hinge kallal - mis seal all on, miks ta seal sedasi on jne

Veel on võimalik alumine pool plaatimise asemel teha voodrilaudadega, aga kui ikka tõesti väga kitsas on siis ehki ei ole selle jaoks ka ruumi.

Kui seinte pvc-ga katmiseks läheb siis soovitaks juba korralikku, paksu, põrandaklassi pvc-d. Midagi kivimustriga ntx kui sobib. Need "niiske ruumi plaadiimitatsioonid" on mannetu välimuse ja väikese valikuga ja samuti nii õhukesed et kõik konarused paistavad välja nende alt. Sisuliselt sama mis pestav tapeet.

Kõige kallima klassi üritus on tadelakt. See on just kõveratel seintel loomulik, samas pinnalt sile. aga ega see ka päris iga seinamaterjali külge iseenesest ei hakka ja koos alusmaterjaliga läheb jällegi ruum kitsamaks. Igaühele ei meeldi ja kas on mõtet üldse wc peale nii palju raisata.
netcat
 

Re: Kõvera WC seina katmine

PostitusPostitas nujah » Neljapäev Veebr 11, 2016 19:37

Ma oma kiivaka wc esimese remondi tegin mingi pvc kattega tahvlitega, mida pesta andis, püsis teine pea 15 aastat. ega ma suurt aru saanudki, et seinad kiivakad olid- parajad tükid ja liistudega kinni. Vannitoa lasin plaatida spetsialistil ja siis suure hurraaga kukkusin wc ise remonti tegema. Plaatimise ajal sain aru, et tiba nagu vildakaks värgendus- seinad altpoolt laiemad, ülevalt kitsamad, põrand tagant laiem, eest kitsam ja rombis, nagu lagigi. Nikerdamist oli palju- wc tagaseina tegin veel lükandustega avatavaks, et boilerini pääseda ja panipaiku teha- need liuglevad seinast seina ja on igal pool oma kõverate seintega paralleelselt kõverad. Reaaalselt on kõik kõver, aga visuaalselt ei saa midagi aru, kui just mõõdulinti abiks ei võta.
Köögiremont oli aga eriline hullus- seal oli lagi ka 3cm kaldes
nujah
 

Re: Kõvera WC seina katmine

PostitusPostitas Priia » Laupäev Veebr 13, 2016 11:23

mnjah kirjutas:Tegin isegi pahtliga. Parajalt vedel/paks ja läks seina ning hiljem värv peale. Vaata nüüd kus servast tahad, aga ebatasasused petab ilusti ära.

Pahtel on pude. Nii kui vastu lähed on värv katki ja valge tolmune pahtel vaatab vastu. Ja väikses ruumis ikka paraku seina vastu puutud. Teha on lihtne ja odav aga ülevärvimist võib sageli ette tulla.
Priia
 

Re: Kõvera WC seina katmine

PostitusPostitas meistrimees » Laupäev Veebr 13, 2016 13:36

külaline kirjutas:
meistrimees kirjutas:...krohvitud ja lõpuks pahteldatud, krunditud ning struktuurvärviga kaetud. Peale läks veel niiskuskindel Robust Watrumsgrund, mis moodustab pinnale vett tõrjuva kile...

Tee oma kodus mida tahad aga ära palun soovita kruntvärvi sinna, kuhu see mõeldud pole! Krundil on oma funktsioon ja kattevärvil oma. Ei ole mingit põhjust kruntvärvi kasutamiseks kattevärvina.


Ei olegi krunt kasutusel kattevärvina. Krunt ikka kõige esimese värvikihina.
meistrimees
 

Re: Kõvera WC seina katmine

PostitusPostitas külaline » Laupäev Veebr 13, 2016 14:06

Plaatida saab, aga sellisel juhul näiteks võrgul oleva looduskiviga- tulemus oleks kena. Samas looduskivi on üsna kulukas ning selle paigaldajat naljalt ei leia. Iga plaatija looduskivi ikka ei pane.
Teine variant mida mina pakuksin, kortstapeedi panek. Sobib ideaalselt "imelikele seinetele", sest kortsud on ebaühtlased ja peidavad vead ära. Samuti kena, peaks saama salongit "tapeet", hind muidugi vastav. Kunagi sai soetatud rulli hind oli 860 krooni, rulli laius muidugi 75 cm ning mustrik kokku ajama ei pidanud. Tugev fliistapeet. Kuid tulemus oli kena ning oma hinda väärt.
No ja siis need pahtliga jms asjadega soovitatud variandid on ka head- soodsamad
külaline
 

Re: Kõvera WC seina katmine

PostitusPostitas sass1243 » Esmaspäev Veebr 15, 2016 10:31

seina on proovitud pahteldada sirgemaks, aga siis läheb jälle teisest kohast kõrgemaks


Siis on tegija oskused ikka nadivõitu.
sass1243
 

Re: Kõvera WC seina katmine

PostitusPostitas Foo » Esmaspäev Veebr 15, 2016 20:42

Kogemustega tegija saab vabalt sellise seina sirgeks ja plaatimiskõlbulikuks krohvitud. Seina kõige kõrgem koht jääb nö nullpunktiks, kuhu krohvi peale ei lähe ning seega ei ole ka erilist ruumikadu. Kui seni on pahteldamisega (?) sein teistpidi muhklikuks aetud, siis see on puhtalt tegija oskustes kinni.
Foo
 

Re: Kõvera WC seina katmine

PostitusPostitas lihtne inimene » Teisipäev Veebr 16, 2016 21:27

teder kirjutas:mida panna wc seina? sein on piisavalt kõver, et keraamilist plaati ega seinapaneele ei saa panna, samas on ruum nii väike ja kitsas, et karkass+kips ei mahu ka alla. seina on proovitud pahteldada sirgemaks, aga siis läheb jälle teisest kohast kõrgemaks. nokk kinni saba lahti, enam ei viitsi seina sirgeks ajamisega tegeleda ka. mingit struktuurvärvi ega midagi struktuurset ei taha panna.
mulle endale tundub ainsa variandina lihtsalt tapeet panna - see peaks need ebaühtlused seinas enamvähem ära katma ja kuna tualetis mingit vedelikku ka seinale ei lenda, siis eeldan, et tapeet jääb pidama ega hakka niiskusega alla/lahti tulema. millised probleemid tapeedi nö kõverasse seina panekul ilmneda võivad? kas on mingeid variante veel, arvestades seda, kui paljud ma juba välja arvanud oled?
lihtne inimene
 


Mine Pesuruumid, WC, saun

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline