Kanad, siin räägime vahvatest kanadest

Kanade, partide ja hanede pidamine. Papagoid jm puurilinnud

Kanad, siin räägime vahvatest kanadest

PostitusPostitas Kana Vänn » Laupäev Jaan 11, 2014 12:21

Mõtlesin, et kuna see kanade äraandmise teema juba nii kaua kestab, et mis me seda ikka üleval hoiame, teeme parem ühe korraliku kana teema.
Siin saab siis rääkida igasugu juttu vahvatest, armsatest kanadest.
Loomulikult selle teema abil hoiame silma peal ka Mauru vahvatel kanadel ja tema pisikesel kanahotellil :)
Kana Vänn

Re: Kanad, siin räägime vahvatest kanadest

PostitusPostitas Kana Vänn » Neljapäev Veebr 20, 2014 19:31

Vaadake seda ,automaatne kanasöötja, kust kana saab ise süüa võtta.
Aga muidugi peaks seda ohutumaks tuunima, et pedaal suurem, et kana ei ulataks pead sinna luugi vahele panema, kui teine kana pedaali pealt ära astub ja et kana vastu pead ei saaks selle avanemisega,
külje pealt peaks ka takistama kanade sealt terade nokkimist, aga muidu väga geniaalne leiutis jne.
http://www.youtube.com/watch?v=-Q4W9_n8Iq4

Siin on plekist, kuigi seda pean ohtlikumaks, aga usun et selle tuuniks ka ohutumaks kanadele:)
http://www.youtube.com/watch?v=AVGHIqwIWv4

Aga muidu paistab täitsa vahva ja toimiv süsteem olema ja teised linnud ei saa kanasööda kallale tulla.

Ja vaadake seda, kus on alles kanu, video jutu järgi 5000 kana vägev värk ja vaadake, kui vahvalt kanad autole järgi jooksevad ja kasti lähevad osad kanad ämbritest kanasööta sööma :)
Lahe :)

http://www.youtube.com/watch?v=9zQeFEaIPLA
Kana Vänn

PostitusPostitas maurus » Neljapäev Veebr 20, 2014 23:46

Oi, Kana Vänn, sa oled super! Nii vahvad videod, nii palju infot!(tu) Homme jätkan uurimist, aga seal on tõesti ikka palju igasuguseid häid nippe, mida saab ära kasutada. Sa oled ikka tõeline "Vänn", et otsid ja uurid kanade kohta, nüüd jääb ainult kanad muretseda, usun, et sinust saaks väga tubli peremees oma kanadele! Mõtle mu sõnadele, sest ühe (Foksi) suutsin ma kanausku keerata.
Mauru kanad käivad õues (ja seda siis vebruaris!), vist peab ütlema "käisid", sest meil tuli peale lõunat paks lumi maha.Ei tea, kauaks?
maurus

PostitusPostitas kostile antud kanadest » Reede Veebr 21, 2014 00:17

Mnu kanakesed said viiekesi ühte tallu. Olid väljas, aias.Kaua oli ju sügisel soe,
Üks valge, halli kraega, oli lennanud korraks üle aia ja kohe oli rebane sealsamas ja torkas mu kanakesega minema.
Kurbust kui palju! Lohutasin uut perenaist, et mis teha, selline on see maainimeste elu. Teised neli pidavat väga hästi munema ja ennast kenasti üleval pidama.
kostile antud kanadest

PostitusPostitas Kana Vänn » Reede Veebr 21, 2014 16:47

Ma tänan :)
Kanausku ma juba olen, aga ei ole kuigi kindel, et endale võtan, aga kunagi muidugi ei tea jah, mine sa tea.

Mina muidugi eelistaks ilma kuketa varianti, kuigi maurus paneb mind mõtlema küll, ka kuke osas.
Mulle meeldib vaadata, kuidas kanad söövad ja kuidas neile lahedaid asju on ehitatud.
Kana Vänn

PostitusPostitas kostile antud kanadest » Reede Veebr 21, 2014 22:33

Kevadel toon tibud tagasi ja ilmtingimata võtan ka kuke. Pole ilusamat ärkamist kui on kukelaul, minu õnneks arvavad nii ka mu naabrid.
kostile antud kanadest

PostitusPostitas logimata foksi » Reede Veebr 28, 2014 11:39

Foksi on tõesti kanausku, nüüd ka kukeusku.Sest kana ilma kuketa, on pool kana :).Üsna tülikas on kanaaedikus liikuda, kui sul paarkümmend kana langeb loogu kukeootuses lääbakile jalge ette maha :).Kukk majas ja ei mingit probleemi.Lisaks kikitan tänaseks juba kõrva, et kas kukk laulab? Kui aga kellegil kukesoovi, siis meilt saab.Nimelt on kevadistest kesksoolistest kanalistest sirgunud paar isendit siiski kukeks ja neid on küll tore vaadata, kuid mõni võiks leida uue kodu.Tegu peaks olema tõupuhaste isendtega.Aga ega ma pead ei anna.:)
Selle aasta ilmastik on tõeliselt kanasõbralik olnud.Enamuse ajast vähemalt.
Ja Mauruse kanahotell tekitab siiani minus hämmastust, kui ma vaatan, millisese tobeda lolli järjekindlusega võivad kanad uusi asukaid ja teise värviga isendeid terroriseerida.Mis võluvägi Maurusel on, et nad sul teineteisele liiga ei tee?:))
logimata foksi

PostitusPostitas Kana Vänn » Teisipäev Mär 25, 2014 20:40

Mul on muide üks veider küsimus ja hetkel alles idee tasandil.
Aga ma teoreetiliselt küsin, et kas mõni vahva kanade omanik siit lubaks mul oma kanu korraks külastada nii kuni pooleks tunniks, et saan neid vahtida ja poest süüa anda, võtan ise nende lemmiksööki kaasa.
Ja kus kukk kallale ei tuleks ja äkki saaks mõnele kanale natuke paigi teha :D
Aga alles idee ja teooria tasandil küsin lihtsalt, kuidas keegi suhtub ? :P
Kana Vänn

PostitusPostitas kareke » Neljapäev Mär 27, 2014 00:07

:D Miks mitte, kuigi seda, et nad peost sööma tulevad, ma küll tagada ei saa. Mul hiljuti oli just selline kogemus, et üks tont tuli ka saiaptsiga hanesid vaatama ja siis oli äärmiselt üllatunud, et kuidas haned ei tahagi tema saia- linnas tulevad pardid lausa näpuvahelt saia võtma. No sorry, aga ei saa ju võrrelda linnalinde, kes ongi harjunud sellega, et pidevalt on mingid uued näod, kes maiust jagavad ning koduloomi, kes siiski on pigem harjunud mingi kindla-väiksema seltskonnaga. See on tegelikult päris kurb kui kaugel on tänapäeva inimesed looduse mõistmisest.
kareke

PostitusPostitas Kana Vänn » Neljapäev Mär 27, 2014 10:33

Seda muidugi jah, et koduloom ei pruugi julgeda tulla igaühe ligi.
Aga ma siis pean meeles:)
Mis üldse kanade lemmiksöök on?

Aga samas ei olegi ju midagi imestada, kui linna inimene on harjunud linnapartidegam kes tulevad süüa võtma.
Eks tänapäeva elu juba ongi selline, et linnastunud ja loomadega ei olda enam kursis, otseselt pahaks panna midagi ei saa.
Ega ma ise ka loomadega just niiväga kursis ei ole, aga lehma ja kanu olen ikka näinud jne :)
Ma tean, et maal saab ka poest piima, mitte ainult linnas
Kana Vänn

Mine Kodulinnud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline