Kollased munad?

Aiandusnõuanded, puud ja põõsad, lilled, aiakujundus, aiatehnika jm.

Re: kollased munad?

PostitusPostitas marta » Pühapäev Apr 22, 2012 23:57

Palju aega on mööda läinud, aga pole olnud suve, kus mõni tuttav poleks avastanud kiratseva ja sureva taime alt siin eespool kirjeldatud kollaseid mune ja peaaegu olematuks õgitud juureriismeid.
Minul enam pole juhtunud, sest kõigi hangitud taimede juurepall saab lahti leotatud ja puhastatud igasugusest kollast värvi kraamist, mis sealt leida (ja päris tihti on leida). Kui Osmocote, siis olgu juba mu enda käega otse pakist pandud Osmocote.
Siiski oleks jätkuvalt väga huvitav teada, mis elukas see on.
Netis tuulates leidsin, et on suuri sarnasusi kartuli-kiduussi munadega:
http://www.sciencephoto.com/media/139385/enlarge
http://www.aardappelpagina.nl/explorer/pagina/aanemcyst.htm

Ainult, kui loogiline see on, et kidu-uss roniks ka igasugu muude taimede, sh okaspuude alla? Ja mu ema avastas täna neid kolooniaid oma viimasel aastal kiduvate rodode alt, mis juba ammu tal aias kasvavad. Ei ole tore.
marta
 
Postitusi: 321
Liitunud: Teisipäev Sept 07, 2004 13:47

Re: kollased munad?

PostitusPostitas Külaline » Esmaspäev Apr 23, 2012 13:36

Neid juure-ümarusse (nematoode) on ikka väga palju liike, ka kartuli-kiduussid.
Pange otsingusse root-knot nematode ja võite uurida kellega ja millise taime kahjuriga tegu ja kuidas võidelda. Üldiselt kui olete need oma aeda puude-põõsastega toonud, siis on neist lahti saada üpriski lootusetu tegu.
Kuna kirillitsat see Joomla keskkond ei tunnista, panen venekeelt paremini arusaajatele lingi http://www.google.ee/search?q=%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D1%8B%D0%B5+%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D1%8B%D0%B5+%D0%BD%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%B4%D1%8B&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:et:official&client=firefox-a

Olen siin kümneid kordi korranud:
ERANDITULT KÕIK TAIMED, ISTIKUD VÕI SIBULAD, MIS OMA AEDA TOOTE, ENNE MAHAPANEKUT VÕI ISTUTAMIST HOITKE NEID DESOVANNIS 15min -1 tund, oleneb mida kajurite- haiguste tõrjeks kasutate ja kas tegu (lille)sibulate või juurtega.

Kordan veelkord - KÕIK, isegi kui saate oma parimalt sõbralt, kelle aiataimed lausa pakatavad tervisest. Kuigi ei saa ühtegi aeda igasugu kahjuritest-haigustest steriilsena hoida, eks levivad igasugu pahalased nii lindude, näriliste ja ka tuulega, võite vähemalt oma südametunnistust rahustada, et süüdi pole teie teadmatus ega laiskus ;)
Külaline
 
Postitusi: 164
Liitunud: Teisipäev Okt 14, 2008 00:29

Re: kollased munad?

PostitusPostitas õnnetu » Reede Juun 02, 2017 12:53

nii minulgi mitu taime hingusele läinud, ostetud eelmisel suvel, kevadel taim üles ei tõusnud, kaevasin üles ja all kollased munad. Mõne muna sees oli puruks litsudes näha imepisike hall vingerdav uss, seega tegu pole kindlasti väetisega. Kas sain ostes kaasa või on kodumullas, paraku ei tea. Taime all elutsesid veel mingid kollased ja pruunid sajajalgseid või kõrvaharke meenutavad elukad.
õnnetu
 


Mine Aiandus ja haljastus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist