Teeseen

Kööginõuanded, toiduvalmistamine, retseptid jm.

Teeseen

PostitusPostitas mesike » Reede Dets 19, 2003 20:53

kas keegi teab kust saada teeseent? Lapsepõlves kodus oli, aga ema on ära visanud, nüüd tahaks jälle, tore "millimallikas" oli.
mesike

Re: teeseen

PostitusPostitas Maarja » Laupäev Jaan 17, 2004 16:00

Tere! Mul kodus on teeseen ja selle paljundamisega tegeleme ka. Kui soovi on, andke teada!
Maarja

PostitusPostitas kai » Pühapäev Jaan 18, 2004 12:12

Teeseen oli ka meil vanasti kodus, head mälestused. . . Tahaksin nüüd ka, aga kellelgi minu tuttavatest seda pole.Küll aga toodi mulle mingi piimaseen, näeb välja nagu helevalged riisiterad. Ta pole mul veel kuigi kaua olnud.Joodan teda, vahetan piima ,kosub kenasti, aga
milleks ta hea on, mulle ei selgitatud? Palun õpetust, milleks sobib? Elusat asjakest pole suutnud ära ka visata.
kai

PostitusPostitas mesike » Pühapäev Jaan 18, 2004 22:30

hiljuti oli ajakirjanduses sellest piimaseenest juttu, loe nendest kohtadest:

Lisaks veel Oktoobrikuu 2000 aasta "Kodutohtris"
mesike

PostitusPostitas kai » Esmaspäev Jaan 19, 2004 06:10

Palun küll, kui võimalik.Mina elan Tartus.Vanasti oli kodus teeseenega küll nii, et kui tükikese keegi sai, siis ta paljunes kenasti, kihiti vist? Seisis meil laual laia suuga 2 liitrises klaaspurgis.Oli lapsepõlves , veneajal,nagu limonaadi eest.Ja lasti juua, kui magu vaevas.
kai

PostitusPostitas sirje16 » Laupäev Jaan 31, 2004 23:11

tere!

ka minu lapsepõlve kodus on olnud nii teeseen kui ka piimaseen.mäletan et
teeseen oli ikka parem.ja ei teeks paha kui ta ka praegu olemas oleks:)
aga milleks seeda hea juua on seda enam ei tea.
sirje16

PostitusPostitas Maarja » Esmaspäev Veebr 02, 2004 21:53

teeseen on hea nii seedimisele,nahale kui ka paljudele muudele tervisehädadele... väga hea lingi on andnud mesike - sl õhtulehe link.
Kui kellelgi teeseene soovi on, võtke meili kaudu ühendust!
Maarja

PostitusPostitas kristian » Esmaspäev Sept 27, 2004 21:52

Väike näpunäide. Need kes tahavad paljundada teeseent, lisage teevette rohkem suhkrut.
kristian

PostitusPostitas aialill » Teisipäev Sept 28, 2004 22:05

Rõõm kuulda et teeseene tahtjaid nii palju on.Ise olen kasvatanud mingit seenelist kes kasvas nagu riisisarnaste tükikestena ja kosus üpris jõudsalt.Uurin ka oma tutvusringkonnast ega kellegil ei ole teeseent veel alles.
aialill

PostitusPostitas õnnelik » Reede Okt 29, 2004 10:57

siin kõik tahavad ja paluvad ja pakuvad....aga tulemused....kirjutage nendest. Mina joon praegu seenepiima ja see on pühkinud mu väsimuse uskumatu kiirusega....usun ja loodan, et ka muud hädad kaovad. Kirjutage palun oma saavutustest ja tulemustest ka. On ka väga erinevaid õpetusi ja soovitusi sama asja kohta...nt. üks ütleb, et sobib vähirakkude hävitamiseks, teine samas, et vähihaiged ei tohi üldse kasutada...mõni ütleb, et kord päevas juua, teine kaks....üks kiri ütleb, et enne sööki, teine pärast sööki...nii vastuoluline ju. kuigi ise teen seda mida usun endale sobivat. aga ikkagi.
õnnelik

Mine Kööginurk

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline