Palju maksab põranda lihvimine?

Sise- ja välistööd, remondinõuanded, ehitustooted ja -teenused

Re: Palju maksab põranda lihvimine?

PostitusPostitas petrik » Esmaspäev Sept 26, 2005 13:15

Lisaks eelnevale teemale-
Põranda lihvimine masinaga on 95% ulatuses tolmuvaba töö-tolmu lööb ülesse ainult põrandaservade järeleaitamine käsilihvijaga kui tolmufilter täis hakkab saama-kui on vastupidi,siis on tegemist mitteasjatundjaga...Müra teeb asjajuures aga kõigerohkem tolmuimeja...
Trummellihvija ajab põrandale vaod sisse-olen ise pidanud neid vagusid taldrikuga üle tegema ;-( samas ei saa ka trummellihvijat kasutada õlitamisel.
Vana värvi eemaldamiseks peaks alustama paberiga 15,sealt edasi 32-40-60-80-soovitavalt betoonipaber-on kauem terav-taldriklihvija boonuseks saab veel öelda,et paber on kahepoolne ja õli alla ei soovitaks peenemat kui 80 kasutada-lööb puidu liialt läikima ja ei võta enam õli niipalju sisse kui vaja oleks.
Paberi vahetus on käkitegu-arvestama peab sellega et taldrikule paberit kinnitav mutter on vastupäeva keermega ja asi läheb tunduvalt lihtsamalt,kui talle enne lahtikeeramist vasaraga peale koputada-sisekuuskant on kerge oma kandid loovutama oskamatul käsitlemisel.
Vesialusel õli???Parim mida üldse kasutada on täisnaturaalne põrandaõli-põrand võtab hästi sisse ja kulu on ka mõistlik-keskeltläbi ca 8-10 m2/l.Õli on piisavalt vedel ja saab kerge vaevaga ta põrandasse hõõruda...
Samas pole mingit probleemi naturaalsele teha hilisemaid parandusi-vesialuselistele ja poolsünteetilistele ei pidavat vahest eriti parandusi saama teha.Hooldusõlitust soovitaks teha vastavalt vajadusele-kui käigurajad hakkavad sisse kuluma või kui rajad mustaks lähevad-samas läheb põrand peale seda ka tunduvalt libedamaks.mustuse saab välja vastava põranda seebiga,mis puhastab ja toidab ja ka värskendab olemasolevat õlitatud põrandat-kui õlipõrand mustust sisse võtab,siis on probleem õlitamise kvaliteedis või siis õlis eneses.
Õlidest soovitaks timberexi või siis osmot-vastavalt siis lincona ja m2 brandid.
samas enda kodus figureerivad herdins,trip-trap,nanosol,osmo.
Masinat saab ramirendist-oskamatul käsitsemisel võib masin sind ka läbi uue kipsseina lennutada ;-)))-niiet tellige asjatundjalt täisteenus pakett ja on mured murtud...
200 krooniga ruut vana värvi eemalduse ja õlitusega on päris mõistlik hind-28 ruutu võtab sellejuures aega julgelt ühe ööpäeva.
petrik

PostitusPostitas tiu » Esmaspäev Sept 26, 2005 21:51

Tänan vastajaid! Jälle ehk pisut targem.
tiu

PostitusPostitas Miola » Kolmapäev Juun 04, 2008 15:37

Aasta tagasi meil lihviti ja õlitati üks laudpõrand. Praeguseks on see põrand seoses täiendava remondiga üsna määrdunud ja oleks vaja seda uuesti hooldada. Küsimus selles, kas oleks vaja seda uuesti lihvida või on need puhastusvahendid nii head, et on mõtet nendega enne proovida puhastada?

Eelmine kord tegid meil tööd spetsialistid aga juhul kui saan puhastusvahendiga põranda nii puhtaks, et ise rahul olen, siis kas on mõtet proovida ise seda põrandat õlitada? Ma olen muidu remonditöödes suht asjatundmatu, aga samas ettevõtlikkust on palju :D

Ette tänades,
Miola
Miola

PostitusPostitas Andre » Esmaspäev Okt 06, 2008 13:08

Mina leidsin head mehed selliselt aadressilt: http://porand.onepagefree.com/
Tulid kohale, võtsid vana värvi maha ja lakkisid, aega läks 2 päeva, pinda ca 45 ruutu. Ja hind oli täiesti ok, 150.-
Andre

PostitusPostitas Dii. » Esmaspäev Okt 06, 2008 17:26

Tea, kui hull sul see põrand on, aga ma pakuks ikka et enne lihvimist maksaks põrandapesuks mõeldud seebiga pesta.
Lihv esiteks tolm, tolm, tolm ja lisaks maksab ka 150-200 või ehk rohkemgi.....
Dii.

PostitusPostitas Pesapunuja » Reede Veebr 27, 2015 14:44

Mul on mitmeid hinnapakkumisi kuskil 10-13 euri/m2
Kasutaja avatar
Pesapunuja

PostitusPostitas Vlad » Esmaspäev Mär 19, 2018 20:24

tirreg kirjutas:Teeme nüüd uuesti selle vana teema läbi:

Põranda lihvimiseks on vaja nii trummel kui ka ketaslihvijat: Trummellihvijaga lihvitakse suuremad pinnad, väikese ketaslihvijaga seinte ääred, radikate alt, ja muud raskesti ligipääsetavad kohad. Paks värv algul jämedama paberiga, siis peenema paberiga üle. Tähtis on ise tehes jälgida, et kui masina seisma jätate, siis trummel üles tõsta, muidu on teil päris kiiresti ühe koha peal auk sees, ning siledaks tegemine jälle paras aja ning ka põrandaraiskamine.

hahaha ))
Vlad

Mine Ehitus

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google Adsense [Bot] ja 3 külalist